5.ua

Росія загострює увагу на Сирії, щоб змістити акценти в міжнародній політиці – експерт

Російська Федерація загострює увагу на сирійській кризі, щоб відвернути увагу від України.

Про це в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" заявив політтехнолог Ярослав Макітра.

Зокрема, говорячи про зустріч лідерів двох країн Барака Обами і Володимира Путіна, він зазначив:

"Якщо аналізувати заяви американської сторони, чітко прозвучало: головною темою переговорів буде власне Україна. Питання Сирії – це питання іншого формату переговорів. З російської сторони ми бачимо протилежне: звучать заяви, що обговорюватиметься Сирія і вже в комплексі можливо Україна. Це така от відбувається гра. Насправді однозначно сказати, що буде обговорюватися, зараз складно. Очевидно що і Україна, і Сирія. У якій мірі і які питання – це ми вже побачимо за наслідками самих переговорів. Але те, що ці дві теми пов'язані зараз – це очевидно".

Водночас політтехнолог зауважив, що останнім часом у російських засобах масової інформації увага зосереджена на сирійському конфлікті.

"Якщо проаналізувати російські медіа, можна чітко бачити: за останні два тижні теми України практично немає в російських медіа, а є тема Сирії. Причому нагнітається ситуація буквально штучно. Сама ж Росія вкидає різноманітні інформаційні приводи про збільшення свого військового контингенту в тих чи інших цілях, не називаючи це прямо військовими, але спеціалісти, які щоразу більше з'являються в Сирії", - зазначив він.

На його думку, Кремль намагається відвернути увагу міжнародної спільноти від збройного конфлікту на Сході України: "Росія намагається, скажімо, своїм вторгненням в Сирію так чи інакше змістити акценти в міжнародній політиці і сісти за стіл переговорів із серйозними міжнародними гравцями". 

Як повідомляв 5.ua, американський президент Барак Обама на Генасамблеї ООН заявив про анексію Криму Росією.

Попередній матеріал
Обама на Генасамблеї ООН заявив про анексію Криму Росією
Наступний матеріал
Україна вже має $1 млрд на опалювальний сезон
Теги:
Loading...