dt.ua

Повстанці в Сирії готуються до боротьби, "якої ніхто не хотів"

  Повстанські угруповання в Сирії готуються до більш тривалої і кривавої боротьби за зняття сирійського президента Башара Асада через російські авіаудари, мета яких, за словами повстанців, полягає в тому, щоб відкинути їх назад.

  Про це повідомляє видання "Голос Америки". Бійці, пов'язані з Вільною сирійською армією, стверджують, що російські військові вже другий день поспіль завдають ударів по їхніх позиціях у Хомсі, Аль-Зафарані і Ідлібі, а також позиціях інших повстанських угруповань.

  "Ми використовуємо військову тактику, переводимо наші командні пункти в інші місця після початку атаки", - заявив керівник одного з повстанських угруповань, яке входить до складу Вільної сирійської армії. Інші групи повстанців кажуть, що вже розвертають зброю проти російської армії.

  Зазначається, що угруповання "Катібат аль-Таухид валь-Джихад" взяло на себе відповідальність за атаку на російські сили, дислоковані на військово-повітряній базі Хамім в провінції Латакія, яка відбулася 29 вересня. Крім того, вони повідомили, що удар у Латакії став лише першим із багатьох.

  "З геополітичної точки зору, ми не можемо просто умити руки і сказати, що нічого не вийшло", - говорить Патрік Скіннер, директор аналітичної компанії Soufan Group.

  Цілий ряд повстанських угруповань отримують від США найсучаснішу зброю, включаючи переносні зенітні ракетні комплекси. 

  "Вони будуть передавати зброю людям, яких бомблять росіяни, і це стає вкрай ризиковано, - каже Скіннер. - Це будуть бойові дії, яких ніхто насправді не хотів, але всі розуміли, що вони можуть трапитися".

  Нагадаємо, 2 жовтня у Держдумі повідомили, скільки триватиме російська військова операція в Сирії. Голова комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков назвав термін три-чотири місяці.

  Попередній матеріал
  Кабмін звільнив Павла Полянського з посади заступника міністра освіти
  Наступний матеріал
  Транзитні пасажири замість російських авіакомпаній тепер користуватимуться європейськими – Пивоварський
  Теги:
  Loading...