iplomatie.gouv.fr

Низка країн звинуватили Росію у розпалюванні екстремізму та радикалізації у Сирії

  Одразу сім країн підписали спільну декларацію щодо військових дій РФ у Сирії.

  Уряди Франції, Німеччини, Катару, Саудівської Аравії, Туреччини, Великої Британії та США відреагували на авіаудари по території близькосхідної держави, в якій уже понад чотири роки точиться громадянська війна.

  У заяві, яку опублікувало міністерство закордонних справ Франції, йдеться про те, що країни вкрай стурбовані "у зв'язку зі зміцненням російського військового втручання в Сирії і, зокрема, завдання авіаударів російськими ВПС у Хамі, Хомсі та Ідлібі, в результаті яких були вбиті мирні жителі, а не бойовики "Ісламської держави".

  "Ці військові операції свідчать про подальшу ескалацію, розпалювання екстремізму та радикалізацію", - йдеться у заяві.

  Світова спільнота закликала Росію негайно припинити свої атаки на опозицію та сирійське цивільне населення і зосередитися на боротьбі з Ісламською державою.

  Як відомо, президент РФ Володимир Путін підтримує режим Башара Асада, у той час як США та європейські держави підтримують сирійську опозицію.

  Нагадаємо, 30 вересня Росія, яка підтримує режим Асада, розпочала авіаудари по території Сирії. У Кремлі спочатку заявили, що бомбитимуть лише позиції терористів "Ісламської держави", однак згодом визнали, що атакують і інші цілі.

  За даними ЗМІ, внаслідок ударів загинули десятки людей, у тому числі мирних жителів.

  Попередній матеріал
  Зустріч "нормандської четвірки" завершилась
  Наступний матеріал
  Росія має перспективу застрягнути в Сирії, її ресурси виснажуватимуться значно швидше – експерт
  Теги:
  Loading...