5 канал

Мирний план в Сирії: що передбачає і які в нього перспективи

Сирія погодилася на перемир'я в країні

Офіційний Дамаск схвалив запропонований США та Росією план щодо режиму припинення вогню. Цьому передували тижні складних перемов як між великими державами, так і між сирійським урядом та представниками опозиції та курдів.

Запровадження режиму припинення вогню, відведення важкої техніки та постійний моніторинг ситуації на полі бою - це основні положення нового плану про запровадження перемир'я у Сирії. Його ухваленню передувала телефонна розмова між президентом США Бараком Обамою та головою Кремля Володимиром Путіним.

"Президент Обама мав телефонну розмову з паном Путіним. Вони обговорили ситуацію в Сирії та деталі плану про перемир'я, запропонованого сирійські владі на основі проекту, ухваленого в Мюнхені тиждень тому. Перемир'я стосуватиметься всіх сторін конфлікту, окрім "Ісламської держави", "Фронту аль-Нусра" та інших угруповань, визначених терористичними Радою Безпеки ООН", - повідомив речник Білого Дому Джош Ернест.

На цьому тлі президент Сирії Башар Асад видав інший указ - про призначення чергових парламентських виборів на 13 квітня.

Режим тиші має розпочатися вже 27 лютого. Ті, хто хоче долучитися до мирної угоди, мають подати відповідне звернення представникам США чи Росії до 12:00 26 лютого. У самій же Сирії люди сприйняли план неоднозначно.

Тим часом, у Сирії не вщухають бойові дії. Терористи "Ісламської держави" захопили кілька важливих трас на підході до Алеппо та перекрили шляхи постачання для сирійських військ. Урядові сили у взаємодії з сирійськими курдами увійшли в зайняті повстанцями квартали Алеппо та вступили в бій з силами ісламістів. А на півночі провінції Латакія сирійська армія зачищає останні оплоти опозиції в регіоні та майже завершила закриття турецького кордону.

Велика Британія схвалила угоди, але висловила занепокоєння союзом армії Асада та курдських загонів. У Туреччині ж взагалі пригрозили вирішити проблему курдів самостійно, попри перемир'я.

Попередній матеріал
У "Манчестер Сіті" згадали, як програли київському "Динамо" 5 років тому
Наступний матеріал
З Житомирського бронетанкового заводу через підставні фірми вивели майже 6 млн грн
Теги:
Loading...

Асад назвав дату виборів до парламенту Сирії

Уряд Сирії погодився на перемир'я

Обама поговорив з Путіним про Сирію і Україну

"Amnesty International" звинуватила РФ у воєнних злочинах у Сирії

27 лютого у Сирії почнеться перемир’я, про яке домовилися Росія і США - ЗМІ

5 канал - трансляція наживо