5 канал

Могеріні: У конфлікті в Сирії настає "момент істини"

  Світові лідери, які беруть участь у конференції з безпеки в Мюнхені, повинні реалізувати на практиці угоду про припинення бойових дій у Сирії протягом тижня і негайний початок поставок гуманітарної допомоги

  Міжнародне співтовариство виявилося обличчям до обличчя з "моментом істини" в питанні конфлікту в Сирії. Про це заявила в інтерв'ю BBC верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.

  За її словами, світові лідери, які беруть участь у конференції з безпеки в Мюнхені, повинні реалізувати на практиці угоду про припинення бойових дій у Сирії протягом тижня і негайний початок поставок гуманітарної допомоги. Могеріні наголосила, що Європа робить все можливе, щоб цей план спрацював, і в Женеві б поновилися переговори про пошук політичного вирішення конфлікту.

  Раніше влада США попередила, що міжнародна угода про паузу в боях в Сирії не спрацює, якщо Росія не змінить свого підходу. Західні країни закликали РФ переглянути свою стратегію авіанальотів у Сирії, як таку, що пов'язана з масовою загибеллю мирних громадян. Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що "немає доказів", і охарактеризував нинішні відносини між країнами НАТО і Москвою як початок нової "холодної війни".

  На запитання BBC про те, чи буде Європа брати участь в "плані Б" - наземної операції - Могеріні сказала про таке: "Європа вкладає всю свою силу, всі свої зусилля, щоб "план А" спрацював. Ми виробили цей план близько 48 годин тому. Ми повинні зробити так, щоб він запрацював протягом наступних семи днів. Давайте сконцентруємо нашу енергію і працю на тому, щоб це спрацювало, що складно. Дуже складно".

  Повстанці зі скепсисом поставилися до досягнутої в Мюнхені угоди про припинення бойових дій в Сирії. В інтерв'ю Бі-бі-сі представники трьох повстанських груп знову повторили свою вимогу про усунення президента Башара Асада від влади.

  Нагадаємо, близько 50 тис. сирійців стали біженцями через бої в Алеппо.

  Попередній матеріал
  В США зіткнулися понад 50 автомобілів: є загиблі
  Наступний матеріал
  Рятувальна операція на Тайвані завершена: кількість жертв зросла до 116
  Теги:
  Loading...

  Конференція у Мюнхені: хто вирішує долю Сирії

  Росія запропонувала встановити перемир’я в Сирії з 1 березня – ЗМІ

  10 днів наступу військ Асада і Путіна на Алеппо уже коштували життя 500 сирійцям – правозахисники

  У Сирії розстріляли автомобіль із гуманітарною допомогою

  Урядові війська Сирії за підтримки російської авіації просунулися у напрямку міста поблизу кордону з Туреччиною

  5 канал - трансляція наживо