фото Facebook / Erich Hartmann

Кремль не визнає цивільних жертв у Сирії та може бомбардувати ще й Ірак

  Президент Росії Володимир Путін назвав інформацію про жертви серед мирного населення в результаті ударів російської авіації по об'єктах в Сирії "інформаційною атакою" і заявив, що Росія готова до подібних атак і в майбутньому.

  Як повідомляє BBC, Путін заявив, що інформація про можливі жертви серед цивільного населення в Сирії з'явилася ще до того, як російські літаки піднялися в небо. "Інші країни вже більше року завдають ударів по сирійській території, більше року. Без резолюції Ради безпеки ООН і без відповідного запиту сирійських офіційних властей. У нас такий запит є, і ми маємо намір боротися саме з терористичними організаціями", – запевнив кремлівський зверхник.

  У свою чергу активісти сирійської опозиції з організації "Місцеві координаційні комітети" (МКК) заявили, що в середу в результаті авіаударів російських військових у п'яти містах на північ від Хомса загинули десятки мирних жителів, включаючи дітей. Вони також вказують, що жоден з районів, по яких наносилися удари, не контролюється "Ісламською державою". Про бомбардування цивільної забудови свідчить і відео з місця подій.

  Американський сенатор Джон Маккейн заявив, що російська авіація наносить авіаудари по групах, яких підтримують США. За його словами, це може призвести до погіршення відносин між Москвою і Вашингтоном. "Їхні перші авіаудари були спрямовані проти людей і груп, які фінансувалися і пройшли підготовку нашого ЦРУ", - заявив Маккейн.

  Тим часом, прем'єр-міністр Іраку Хайдер Аль-Абаді заявив в четвер, що влада країни підтримує ідею авіаударів російської авіації по об'єктах "Ісламської держави" в Іраку. Він також сказав, що Багдаді отримують інформацію про діяльність ІГ від влади Сирії та Росії. Однак він зазначив, що ще не обговорював це питання з російською стороною.

  Тим часом, директор департаменту з питань нових викликів і загроз МЗС РФ Ілля Рогачов уже заявив, що Москва готова розглянути можливість нанесення ударів по території Іраку, якщо керівництво країни звернеться з проханням про проведення такої операції.

  Нагадаємо, за даними ЗМІ Іран і Росія готують велику наступальну операцію в Сирії.

  Попередній матеріал
  В Україні починає роботу чеський залізничний оператор
  Наступний матеріал
  Болгарія збирається просити у НАТО допомоги у захисті повітряного простору
  Теги:
  Loading...