5 канал

Конференція у Мюнхені: хто вирішує долю Сирії

Гарячі теми для міжнародної безпеки почали обговорювати ще до початку конференції в Мюнхені

Йдеться про домовленості щодо припинення вогню у Сирії і ядерні випробування та запуск балістичних ракет Північною Кореєю.

Ситуація в Сирії - основна тема коментарів від учасників Мюнхенської конференції з безпеки ще до початку самого засідання. Головні пункти домовленостей: припинення вогню, доступ гуманітарної допомоги до цивільного населення і поновлення мирних переговорів у Женеві. Набути чинності вони мають протягом тижня. На думку генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, це вкрай позитивні рішення. Вагому роль в імплементації і дієвості цих рішень відіграє Росія, яка повинна припинити бомбардування тих частин Сирії, які не захоплені" Ісламською державою".

"Певна річ, ми підтримаємо конструктивнішу роль Росії у боротьбі проти "Ісламської держави". Але досі мішенню російських бомбардувань була переважно опозиція, а не терористи ІД. Авіаудари Росії підірвали спроби досягти мирного урегулювання сирійського конфлікту шляхом переговорів. Я вітаю ухвалене напередодні рішення про припинення вогню. Але тепер важливо побачити, що цю домовленість насправді виконують", - заявив Столтенберг.

Дотримання Кремлем домовленостей щодо Сирії і загалом відносини між НАТО і Росією генсек Альянсу обговорив на зустрічі з головою російського МЗС. Сторони обговорили можливість поновлення засідань Ради Росія-НАТО, які призупинили після анексії Криму і російської агресії на Сході України. Для того щоб обговорити українське питання, засідання Ради треба поновити, вважає Столтенберг. Щодо виконання домовленостей про припинення вогню у Сирії, Альянс обіцяє посилено моніторити ситуацію вздовж турецько-сирійського кордону. Зокрема і для того, щоб дати змогу Європі впоратися з потоком біженців.

Окрім конфлікту у Сирії і мирних шляхів його урегулювання, учасники Мюнхенської конференції обговорюють дії Північної Кореї. Зокрема - випробування водневої бомби і запуск балістичної ракети. Дії Пхеньяна розцінюють як такі, що суперечать міжнародному праву і міжнародній безпеці. 

Попередній матеріал
Мін’юст підписав меморандум про співпрацю з Національною поліцією
Наступний матеріал
Президент вніс до ВР три законопроекти, необхідні для надання безвізового режиму з ЄС - заступник глави АПУ
Теги:
Loading...