Газета \"День\"

Іран і Росія готують велику наступальну операцію в Сирії – Reuters

  Сотні іранських солдатів прибули до Сирії протягом останніх 10 днів, і незабаром приєднаються до урядових військ та їхніх союзників з ліванської організації Хезболла у проведенні великої наступальної операції за підтримки російських повітряних ударів.

  Про таке повідомляє агенція Reuters з посиланням на власні джерела.

  За даними агенції, уже найближчим часом російські повітряні удари будуть супроводжуватись наступом наземних сил сирійської армії та її союзників. Ймовірно передусім йдеться про операції в провінціях Ідліб і Хама, спрямовані на те, щоб відбити раніше втрачені армією Асада території.

  У повідомленні зазначається, що це вказує на розвиток військової співпраці між Росією та іншими головними союзниками Асада – Іраном і рухом Хезболла. Вони зосередяться на на відновленні контролю над північним заходом Сирії, тобто районами, які урядова армія втратила внаслідок переможного наступу прозахідних повстанців у цьому році.

  Джерело агенції повідомляє: авангард іранських сухопутних військ почав прибувати в Сирії спеціально для участі в цій битві, вони не консультанти. Зараз йдеться про сотні солдатів з технікою і зброєю, далі їхня чисельність зростатиме. Також не виключена участь іракських військ.

  До цього часу іранська військова підтримка Асада передбачала в основному надання військових радників. Також Іран мобілізував шиїтські угрупування, в тому числі з Іраку і Афганістану, для участі у війні на боці сирійської урядової армії. Ліванський рух Хезболла, який також підтримується Іраном, бере участь в боях на боці Асада із початку конфлікту.

  ВПС Росії почали завдавати повітряних ударів по Сирії в середу, при цьому зосередились в районі міст Хомс і Хама на заході країни, де сили Асада воюють проти опозиційних повстанських груп, а не "Ісламської держави".

  Нагадаємо, сьогодні Росія визнала, що бомбардує у Сирії не лише терористів "Ісламської держави".

  Попередній матеріал
  Вартість долара навряд опуститься нижче 21 гривні – експерт
  Наступний матеріал
  ЄС дасть Україні 3,5 млн євро на проведення виборів
  Теги:
  Loading...