Twitter / Julian Röpcke

HRW підозрює Росію у вчиненні воєнних злочинів у Сирії

  Передусім йдеться про масове убивство російською авіацією цивільного населення у провінції Хомс.

  В опублікованій сьогодні, 25 жовтня, доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch зазначено, що принаймні два повітряні удари по території сирійської провінції Хомс, завдані 15 жовтня, можуть вважатися порушенням законів війни. Як вважають місцеві жителі, злочин вчинила саме російська авіація. За словами місцевих мешканців, на яких посилаються правозахисники, в результаті авіаударів загинули 59 цивільних осіб, у тому числі 33 дитини і командир місцевої опозиційної групи.

  Найбільш смертоносним став авіаудар по будиннку в селі Ганту, де ховалася сім'я Асаф – родичі одного з командирів опозиційної "Сирійської вільної армії" Абу аль-Аббаса. За даними очевидців, тоді загинули 46 осіб, у тому числі 32 дитини і 12 жінок. Всі загиблі були мирними жителями, будинок знаходився далеко від лінії фронту і там не було військових, а сам аль-Аббас був на передовій, стверджують правозахисники. З посиланням на фото з місця подій HRW повідомляє, що будинок імовірно був зруйнований вакуумною бомбою, яка спричиняє більші руйнування, ніж звичайні боєприпаси такого ж розміру.

  В результаті удару по населеному пункту Тер-Маалех була зруйнована місцева пекарня, загинули 13 мирних жителів, а також один з польових командирів "Сирійської вільної армії", стверджує HRW. Правозахисники закликали Росію розслідувати ці інциденти. 

  Попередній матеріал
  Таран: Цьогорічні місцеві вибори є визначальними для успіху реформи щодо децентралізації влади
  Наступний матеріал
  Аброськін: виборчий процес на Донеччині відбувається абсолютно безпечно
  Теги:
  Loading...