Twitter / Julian Röpcke

Bellingcat підтверджує смерть пілота російського бомбардувальника в Сирії

Убитий сьогодні на турецько-сирійському кордоні чоловік, фото якого поширюються в соціальних мережах як знімки загиблого пілота російського Су-24, одягнений у форму з відзнаками пілотів ВПС РФ у Сирії.

Таке повідомлення сьогодні з’явилося на сайті дослідницької групи Bellingcat.

У матеріалі наведені фото російських пілотів з аеродрому в Сирії і кадри з відеозапису з тілом імовірного пілота зі збитого Су-24. Дослідники вказують, що людина на відео, а також на поширених в соціальних мережах фотографіях є російським пілотом. Такий висновок підтверджують типовий російський льотний комбінезон, розвантажувальний жилет у камуфляжі ЗС Росії ("Флора"), нашивки ВКС РФ тощо.

Раніше про смерть одного з пілотів Су-24 повідомляв канал CNN Turk з посиланням на неофіційні джерела. Аналогічні дані навела агенція Associated Press з посиланням на представника місцевого збройного угруповання.

Російський бомбардувальник Су-24 розбився в Сирії 24 листопада. Туреччина заявила, що він порушив її повітряний простір і був збитий винищувачами F-16. Міністерство оборони РФ стверджує, що літак не порушував повітряний кордон. За даними турецьких ЗМІ, літак упав на прикордонній території, яку контролюють сирійські туркмени – представники третьої за чисельністю етнічної групи Сирії. Їхні збройні формування ведуть війну одночасно із режимом Асада та з "Ісламською державою". Попри це, вони неодноразово заявляли про бомбардування їхніх населених пунктів російською авіацією.

Попередній матеріал
Туреччина опублікувала знімок траєкторії польоту російського Су-24 – літак перетнув турецький кордон
Наступний матеріал
СБУ попередила диверсію на Луганщині
Теги:
Loading...