5 канал

Другий день товарної блокади Криму: за ніч 60 вантажівок повернулися до материкової України

Напередодні о 12:00 кількасот активістів перекрили дорогу до окупованої автономії з боку материкової частини України.

60 вантажівок за ніч повернулися до материкової України від кордону із окупованим Кримом, який наразі перебуває у громадській блокаді. Про це "5 каналу" телефоном повідомив заступник голови МВС у Херсонській області Ілля Ківа.

За словами заступника керівника начальника МВС Херсонщини, закриті усі три напрямки до Криму – контрольні пункти Чонгар, Каланчак та Чаплинка. Правоохоронці констатують, що ситуація спокійна, а блокада триває у мирний спосіб.

Зазначимо, акцію з блокади ініціювали та анонсували кримські татари ще на початку вересня. Наголосили, що через Україну до Криму й надалі надходять товари. Натомість на самому тимчасово непідконтрольному півострові тривають утиски прав людей. Тож вирішили не годувати окупантів та не посилювати російський військовий контингент будматеріалами з України. Заборона на в'їзд стосується лише вантажівок. Легковиків та пішоходів активісти пропускають.

Нагадаємо, активісти, які блокують рух вантажівок на межі з окупованим російською владою Кримом, оприлюднили вимоги до РФ. Серед вимог - звільнення українських політв'язнів, яких тримають під арештом як у Криму, так і на території Росії, припинення політично мотивованого кримінального та адміністративного переслідування громадян України в Криму, усунення незаконних перешкод для роботи кримськотатарських та українських ЗМІ, безперешкодного допуску в Крим іноземних журналістів і міжнародних спостерігачів, а також зняття заборони на в'їзд у Крим лідерам кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову, активістам національного руху Ісмету Юкселю і Сінаверу Кадирову.

Попередній матеріал
На Прикарпатті перепоховали 225 жертв НКВС
Наступний матеріал
У Ємені звільнили шістьох іноземних полонених
Теги:
Loading...