5.ua

Росія фактично визнала причетність до загибелі "Боїнга" і має бути виключена з Радбезу ООН - Парубій

Своїм голосуванням на засіданні Радбезу ООН стосовно трибуналу у справі MH17 Росія фактично визнала себе винною стороною.

Про це в ході програми "Погляд" на "5 каналі" заявив перший заступник Голови Верховної Ради України Андрій Парубій.

"З однієї сторони, це рішення було передбачуваним, але для багатьох це відкрило очі. Фактично це було визнання вини за той злочин, який було ними вчинено на території України. І це була публічна дія, яка продемонструвала всьому світові справжню роль у тому конфлікті, який вона проводить на території України. Але мають бути і наслідки. Немає сумнівів, що питання буде винесено на генасамблею, і в мене сумнівів немає, що рішення буде прийняте. Але, ще раз, це має стати приводом до виключення Росії з Радбезу ООН", - твердить Парубій.

Нагадаємо, рівно рік тому в небі над Донецькою областю збили пасажирський лайнер авіакомпанії Малайзійські авіалінії, в якому 298 людей летіли з Нідерландів до Малайзії. Україна підозрює у знищенні "Боїнга" проросійських терористів, які збили його за допомогою російської установки ЗРК "Бук".

Кілька країн вимагають від ООН створення трибуналу у справі MH17. Україна, Нідерланди, Малайзія та Велика Британія підтримали цю пропозицію. Росія, яка намагається перекласти провину за збиття літака на Україну, висловилася проти.

Водночас американські журналісти опублікували частину доповіді нідерландських слідчих. Згідно матеріалів доповіді, MH17 був збитий терористами за підтримки Росії.

На розгляді питання про запровадження міжнародного трибуналу стосовно MH17 Росія заблокувала це рішення.

Попередній матеріал
Преференціями ЄС скористалася лише третина українських експортерів
Наступний матеріал
Вища рада юстиції внесе до парламенту подання про звільнення 40 суддів
Теги:
Loading...