tsn.ua

П'ять країн звернулися до РБ ООН з вимогою створити міжнародний трибунал щодо MH17

  Глави МЗС України, Нідерландів, Австралії, Бельгії та Малайзії направили відкритого листа до Ради Безпеки ООН з вимогою терміново створити міжнародний трибунал із розслідування катастрофи малайзійського "Боїнга" рейсу MH17.

  "Наші країни звернулися до Ради безпеки ООН з проханням невідкладно заснувати Міжнародний кримінальний трибунал відповідно до глави VII Статуту ООН, щоб притягти до суду винних у цьому злочині. Такий орган міг би забезпечити високий рівень прозорості, неупередженості та підзвітності", - говориться в заяві міністрів, опублікованій у Financial Times, передає Інтерфакс-Україна.

  Заяву підписали п'ять міністрів закордонних справ: Павло Клімкін (Україна), Берт Кундерс (Нідерланди), Джулі Бішоп (Австралія), Дідьє Рейндерс (Бельгія) і Aнiф Гаман (Малайзія). Представники п'яти країн зазначають, що безпека авіаперевезень має величезне значення для розвитку міжнародних відносин.

  "Отже, ми не можемо залишити жорстокі атаки, подібні до цієї, безкарними. Безкарність злочинців може призвести до неприйнятних ризиків у майбутньому", - наголошують глави МЗС. Згідно із заявою, міжнародний трибунал дасть змогу забезпечити широку міжнародну підтримку і максимально використати потенціал для міжнародного співробітництва. Він також вершитиме правосуддя для всіх сімей жертв МН17.

  "Такий підхід відповідає міжнародній практиці. Усі інші спеціальні кримінальні суди і трибунали було створено ще до завершення відповідних кримінальних розслідувань", - переконані міністри. "У майбутньому він би зобов'язав всі держави повною мірою співпрацювати з Міжнародним трибуналом і його органами", - йдеться в заяві.

  Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль 21 липня повідомила про існування плану, що передбачає створення гібридного трибуналу на кшталт спеціального трибуналу, створеного спільно ООН та урядом Лівану для встановлення винних у здійсненому 14 лютого 2005 року вбивстві колишнього прем'єр-міністра Лівану Рафіка Харірі.

  Авіаційна катастрофа літака Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував плановий рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року на сході Донецької області в районі села Грабового неподалік Тореза, на кордоні з Луганською областю, в районі збройного протистояння. На борту було 298 осіб - 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

  Попередній матеріал
  Знайдено колекцію невиданих пісень Майкла Джексона
  Наступний матеріал
  Закон про декомунізацію може поширюватися на будь-яку політичну силу – експерт
  Теги:
  Loading...