5.ua

Не закривши небо над Донбасом, Україна не порушила жодних норм міжнародного права - міністр юстиції

  Україна не порушувала міжнародних договорів або норми міжнародного права, не закривши небо для цивільної авіації після початку конфлікту на Донбасі.

  Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє "BBC Україна"

  У вівторок фахівці у Нідерландах оприлюднили технічний звіт про катастрофу малайзійського літака, в тому числі в YouTube, де зазначили, що Україна недооцінила небезпеку польотів і не закрила небо над зоною конфлікту на Донбасі. Так, голова Нідерландської ради безпеки Тіббе Йустра у оприлюдненому відео наголосив: "Вже до 17 липня Україна мала достатньо підстав для оголошення заборони рейсів цивільної авіації. Однак жодна з причетних сторін не усвідомила ризику, існуючого для цивільної авіації у зв'язку зі збройним конфліктом на сході України... Уряди країн повинні закривати повітряний простір, якщо існує небезпека для цивільної авіації".

  Міністр юстиції Павло Петренко, за інформацією "Інтерфакс-Україна", так прокоментував слова голови Нідерландської ради безпеки: "Україна виконала всі без винятку міжнародні договори у сфері авіаційного права і жодних порушень, як директиви ІКАО (Міжнародна організація цивільної авіації - 5.ua), так і міжнародного права з нашого боку не було".

  Як повідомляв 5.ua, 13 жовтня 2015 року, Нідерланди оприлюднили повні версії підсумків нідерландського та українського розслідувань збиття MH17, що відбулося 17 липня 2014 року на території Донбасу. Згідно зі цим звітом, катастрофа сталася через детонацію боєголовки типу 9N314M, яку випустили із зенітно-ракетного комплексу "Бук" на сході України.

  Попередній матеріал
  Волонтери збирають гроші на порятунок пораненого під Слов’янськом воїна
  Наступний матеріал
  Радбез ООН збирається на екстрене засідання
  Теги:
  Loading...