MH-17 5 канал

Група Веllingcat перевірила російську версію катастрофи MH-17

  Версія росіян суперечить висновкам Bellingcat, а також версії офіційного слідства, що провадять у Нідерландах

  Експертноа група Bellingcat опублікувала детальну перевірку версії катастрофи літака рейсу МН17, яку раніше оприлюднив російський концерн "Алмаз-Антей". У концерні вважають, що відповідальними за катастрофу є українські Збройні сили, передає "ВВС-Україна".

  Згідно з версією РФ, ракету, що в липні 2014 року збила малайзійський "Боїнг", запустили поблизу селищ Зарощенське або Велика Шишівка Шахтарського району Донецької області, які контролювалися українськими силами. При цьому сама ракета, запевняють у звіті, була старої модифікації та давно не перебувала на озброєнні армії РФ.

  Bellingcat на це заявляють, що, з великою часткою вірогідності, навіть якщо погодитися з версією "Алмаз-Антея" щодо точки запуску ракети, її все одно не могли запустити українські бійці. Ґрунтуючись на інформації з відкритих джерел (переважно знімків із геотегами у соціальних мережах), експерти встановили, що 17 липня, в день катастрофи "Боїнга", в районі ані Зарощенського, ані Великої Шишівки не було українських установок "Бук".

  Розслідувачі Bellingcat визнають, що зібрані дані не дають змоги зробити однозначний висновок про те, яка сторона збройного конфлікту контролювала цю зону. Проте зіставлення пізніших даних із цього району дозволяє експертам припускати, що 17 липня 2014 роки там вже були присутні російські військові.

  Приміром, ентузіасти з Веllingcat проаналізували фотографію з геотегом на південній околиці Великої Шишівки датовану 20 липня, де зображено озброєного чоловіка в камуфляжі в полі соняшників. Світлина виявили в акаунті "ВКонтакте" такого собі Анатолія Молчанова, який до цього в квітні 2014 року викладав фотографії себе в Криму, вбраного в уніформу російського військового, а також фотографії з зайнятого проросійськими силами Слов'янська, а затим у лютому 2015 року - з-під Дебальцевого.

  З огляду на погодні умови в цьому районі та особливості поведінки Анатолія Молчанова в соцмережі, Bellingcat висновує, що знімок із Великої Шишівки могли зробити в будь-який з трьох-чотирьох днів до 20 липня, а значить 17 липня, у день збиття MH17, ця територію вже була під контролем проросійських сил.
  Також повідомляється експерти Bellingcat зауважують, що в жодному з населених пунктів, розташованих у зазначеному "Алмаз-Антеєм" районі можливого запуску, не вдалося знайти свідків залпу зенітної установки. Отож, підсумовують вони, малоймовірно, що з цієї зони взагалі запускали ракети системи "Бук", незалежно від того, якій зі сторін збройного конфлікту вона належала.

  Автори нової доповіді нагадують, що версія "Алмаз-Антея" про тип і місце запуску ракети "Бук" суперечить і висновкам Bellingcat, , а також версії офіційного слідства, що провадять у Нідерландах.

  Нагадаємо, 24 лютого, експертна група Bellingcat оприлюднила доповідь, в якій журналісти-розслідувальники змогли відновити траєкторію переміщення бригади у літні місяці 2014 року, її склад та командну структуру. У звіті мовиться, що згаданим "Буком" швидше за все керували військовослужбовці 2-го батальйону 53-ї зенітно-ракетної бригади армії РФ.

  Як повідомляв 5.ua, 3 січня засновник експертної групи Bellingcat Еліот Хіггінс оголосив про скорочення списку осіб, які можуть виявитися причетними до краху літака "Малазійських авіаліній". У новій редакції списку присутні 20 російських військових.

  Попередній матеріал
  Жертвами низки терактів у Багдаді стали 70 людей
  Наступний матеріал
  На Черкащині поліція викрила наркопритон у планетарії
  Теги:
  Loading...

  В Україні можуть створити міжнародний трибунал у справі про збиття Boeing 777

  "Заяви уряду РФ були б смішні, якби не були настільки образливі": Батько пасажира MH17 написав листа Путіну

  Стало відомо, коли Нідерланди опублікують остаточну доповідь щодо катастрофи MH17