ru.tsn.ua

Експерти Bellingcat оприлюднили звіт щодо розслідування трагедії MH17

Відповідальність за вбивство пасажирів MH17, на думку експертів, лежить на Міністерстві оборони Російської Федерації і безпосередньо на Володимирі Путіні

У середу, 24 лютого, експертна група Bellingcat оприлюднила доповідь з заголовком "MH17: імовірні підозрювані та свідки з 53-ї зенітно-ракетної бригади". Про це повідомляє Deutsche Welle.

На основі даних, що є у вільному доступі, цивільні журналісти-розслідувальники змогли відновити траєкторію переміщення бригади у літні місяці 2014 року, її склад та командну структуру. Крім того, експерти Bellingcat змогли ідентифікувати тих російських військових, які з великою імовірністю безпосередньо віддавали наказ на транспортування на територію України зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) "Бук", з якого й збили літак.

У звіті мовиться, що згаданим "Буком" швидше за все керували військовослужбовці 2-го батальйону 53-ї зенітно-ракетної бригади армії РФ. Автори звіту встановили особи десяти офіцерів 2-го батальйону, один з яких зміг віддати наказ. Утім, хто саме це зробив, у звіті не повідомляють, тому в ньому вказані лише їхні імена і перші літери прізвищ, а обличчя на фотографіях навмисне розмиті.

Однак точний склад екіпажу має бути відомий командиру батальйону, оскільки саме він мав відібрати солдатів та офіцерів для управління "Буком", запевняють експерти Bellingcat. Їм вдалося встановити, що посаду командира у цей момент, схоже, обіймав Дмитро Трунін. Своєю чергою, його начальником, командиром 53-ї зенітно-ракетної бригади був Сергій Мучкаєв. Автори розслідування припускають, що він ухвалював рішення про переміщення 2-го батальйону та, зокрема, про транспортування ЗРК "Бук" на українську територію.

Журналісти-розслідувальники також дійшли висновку, що частину відповідальності за трагедію MH17 несуть вищі чини російської армії. Зокрема, командир зенітного ракетного з'єднання Західного військового округу (ЗВО) Олексій Золотов, командуючі 20-ю гвардійською загальновійськовою армією ЗВО Олександр Лапін (до 8 липня 2014 року) та Олександр Чайко (з 8 липня 2014 року), начальник військ протиповітряної оборони (ППО) та авіації ЗВО Андрій Коханов, командувач військами ПВО Сухопутних військ Збройних Сил (ЗС) Росії Олександр Леонов, командувач військами Західного військового округу Анатолій Сидоров, головнокомандувач сухопутними військами Росії Олег Салюков. На чолі списку – міністр оборони Росії Сергій Шойгу разом з його двома заступниками – Валерієм Герасимовим та Аркадієм Бахіним. А також президент Росії Володимир Путін, який згідно з Конституцією є верховним головнокомандувачем ЗС Росії.

Скріншот доповіді

"Згідно з імовірним висновком про те, що російський "Бук" збив MH17, головну відповідальність за падіння літака "Малайзійських авіаліній" несе міністерство оборони спільно з військовими командуванням та лідерами самопроголошених "ДНР" та "ЛНР", – резюмують експерти Bellingcat.

Засновник Bellingcat розповів Deutsche Welle, що цей звіт – скорочена та цензурована версія того документа, який передали прокуратурі Нідерландів у грудні 2015 року. Зокрема, у варіанті для слідчих вказані повні імена та прізвища підозрюваних військослужбовців 53-ї зенітно-ракетної бригади, а їхні обличчя на фотографіях не розмиті.

Нагадаємо, 3 січня засновник експертної групи Bellingcat Еліот Хіггінс оголосив про скорочення списку осіб, які можуть виявитися причетними до краху літака "Малазійських авіаліній". У новій редакції списку присутні 20 російських військових.

Попередній матеріал
Бойовик "ДНР" добровільно здався Службі безпеки
Наступний матеріал
Янукович та його поплічники задіяли у корупційних схемах близько 75 українських компаній - Transparency International
Теги:
Loading...

НАТО: Україна і союзники виграли інформаційну битву з РФ за правду про MH-17

"Заяви уряду РФ були б смішні, якби не були настільки образливі": Батько пасажира MH17 написав листа Путіну

В Україні можуть створити міжнародний трибунал у справі про збиття Boeing 777

Арік Толер, експерт Bellingcat: Ми знаємо, що це був російський "Бук"

Стало відомо, коли Нідерланди опублікують остаточну доповідь щодо катастрофи MH17

5 канал - трансляція наживо