Радбез ООН 5.ua

Дипломат назвав дві причини, чому Росія голосувала проти трибуналу у справі MH17

У Росії було дві причини голосувати проти трибуналу по MH17.

Про це в ході програми "Погляд" на "5 каналі" заявив директор департаменту політики і комунікацій МЗС України Олексій Макеєв.

"Росія формує свою позицію, виходячи з двох розумінь. Перше – Росія розуміє, що катастрофи б не відбулося, якби не розв'язана на Сході України війна, якби не поставки зброї терористам, того ж "Бука"… В Росії, я думаю, здогадуються, що трибунал це може викрити", - каже Макеєв.

За його словами, Росія взагалі не хоче, щоб ситуація з MH17 бодай би якось розслідувалась.

"А другий елемент пов'язаний з тим, що російська сторона не тільки не хоче, щоб винуватці злочину з MH17 були притягнуті… я думаю російська сторона взагалі не хоче, щоб ця катастрофа хоч якось би розслідувалась!", - твердить дипломат.

Нагадаємо, рівно рік тому в небі над Донецькою областю збили пасажирський лайнер авіакомпанії Малайзійські авіалінії, в якому 298 людей летіли з Нідерландів до Малайзії. Україна підозрює у знищенні "Боїнга" проросійських терористів, які збили його за допомогою російської установки ЗРК "Бук".

Кілька країн вимагають від ООН створення трибуналу у справі MH17. Україна, Нідерланди, Малайзія та Велика Британія підтримали цю пропозицію. Росія, яка намагається перекласти провину за збиття літака на Україну, висловилася проти.

Водночас американські журналісти опублікували частину доповіді нідерландських слідчих. Згідно матеріалів доповіді, MH17 був збитий терористами за підтримки Росії.

На розгляді питання про запровадження міжнародного трибуналу стосовно MH17 Росія заблокувала це рішення.

 

Повний текст інтерв'ю із Олексієм Макеєвим читайте завтра в рубриці ІНТЕРВ’Ю.

Попередній матеріал
FT: МВФ відклав запуск нової програми допомоги Греції
Наступний матеріал
Київ висловив Москві протест з приводу тиску на кримських татар
Теги:
Loading...