Радбез ООН
Радбез ООН flickr.com

Ще не створювався трибунал відносно країни – учасника Радбезу ООН - юрист

Ще не створювався трибунал відносно країни – члена Радбезу ООН.

Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив старший науковий співробітник інституту держави і права ім. Корецького Микола Сірий.

"ООН – дуже складна структура. Але можна казати, що механізми роботи організації вибудувані так, що привілейоване положення займають сильні країни. Якщо країна сильна, потужна, якщо вона стає постійним членом Радбезу, на неї не поширюються міжнародні правові норми, по суті. Той же механізм вето, несправедливий, але це той механізм, який і було збудовано після Другої світової війни для врівноваження біполярного світу", - каже Сірий.

За його словами, аналогів нинішньому трибуналу, який хочуть створити, не було ще ніколи.

"Якщо подивитися на історію міжнародних трибуналів, то це були або трибунали по відношенню вже переможених країн, або це були трибунали відносно слабких країн, в яких були настільки очевидні злочини, що ті не могли пручатися, і не мали ресурсу захиститися. А в нашому випадку ситуація специфічна. Є очевидна агресія і очевидна причетність країни, але країна ця – сильна і непереможена, чиє слово ще сильне в міжнародній системі. І от відносно цієї країни вирішується це питання. Але складається таке враження, що зупинити створення трибуналу неможливо. Будь-який варіант трибуналу підійде до цієї ситуації", - каже юрист.

Нагадаємо, рівно рік тому в небі над Донецькою областю збили пасажирський лайнер авіакомпанії Малайзійські авіалінії, в якому 298 людей летіли з Нідерландів до Малайзії. Україна підозрює у знищенні "Боїнга" проросійських терористів, які збили його за допомогою російської установки ЗРК "Бук".

Кілька країн вимагають від ООН створення трибуналу у справі MH17. Україна, Нідерланди, Малайзія та Велика Британія підтримали цю пропозицію. Росія, яка намагається перекласти провину за збиття літака на Україну, висловилася проти.

Водночас американські журналісти опублікували частину доповіді нідерландських слідчих. Згідно матеріалів доповіді, MH17 був збитий терористами за підтримки Росії.

На розгляді питання про запровадження міжнародного трибуналу стосовно MH17 Росія заблокувала це рішення.

Попередній матеріал
Механізм вето для країни-агресора є нелогічним - Сірий
Наступний матеріал
Кабмін на 50% підвищив зарплату бюджетникам-учасникам АТО
Теги:
Loading...