genosse.su

Місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня - постанова ВР

  Верховна Рада ухвалила постанову №2148а "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році".

  Про це повідомляє "Укрінформ". Як зазначає видання, за відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів.

  Згідно з текстом постанови, чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів призначені на неділю, 25 жовтня 2015 року. Відповідно до постанови, чергові вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, усіх місцевих рад та усіх сільських, селищних, міських голів на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополь не призначаються і не проводяться.

  У свою чергу, під час виступу в парламенті лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко оголосив про внесення до постанови правки, згідно з якою місцеві вибори на територіях Донецької і Луганської областей, які визначені у постанові ВР від 17 березня 2015 року тимчасово окупованими, також не призначатимуться.

  Водночас, за словами лідера БПП, на територіях Донбасу, які контролюються українською владою, але в разі визнання неможливості провести на них вибори згідно із законами України і зі стандартами ОБСЄ, вибори не проводитимуться. Луценко зазначив, що рішення про непроведення на таких територіях місцевих виборів прийматиме ЦВК з подальшим невідкладним поданням цього рішення до Верховної Ради.

  Однак він наголосив, що місцеві вибори в цих районах будуть призначені за умови "припинення тимчасової окупації та збройної агресії РФ проти України, а саме виведення незаконних збройних формувань, керованих Росією, російських окупаційних військ та військової техніки з території України, відновлення повного контролю України за державним кордоном України, роззброєння всіх незаконних збройних формувань та найманців, які діють на тимчасово окупованій території України, відновлення конституційного ладу та правопорядку, забезпечення безпеки громадян".

  Як повідомляв 5.ua, Верховна Рада прийняла новий закон про місцеві вибори, які повинні проходити за пропорційною системою, а сільських та селищних рад – за мажоритарною системою. 

  Попередній матеріал
  Статус учасника бойових дій отримали майже 62 тис. бійців АТО - Міноборони
  Наступний матеріал
  На Дніпропетровщині СБУ виявила велику схованку зі зброєю
  Теги:
  Loading...