Завантаження
Сховати

Забудовник захопив частину будинку на Березняках (репортаж)

Неспокійно на Березняках. У епіцентрі будівельного конфлікту опинився житловий будинок на вулиці Бучми, 8. Там хочуть забудувати перший поверх експерементального будинку, що зведений на палях ще радянськими архітекторами. Фахівці стверджують - будь-які втручання у конструкцію будівлі можуть бути фатальними і призвезти до її руйнації. Втім це не зупиняє будівельників. Попри незгоду тамтешніх мешканців там вже розпочалися активні роботи, що ведуться переважно вночі. Тим часом у будинку вже почали з`являтися перші тріщини.

Будинок на вулиці Бучми, 8 - унікальний. В Україні таких лише чотири. Його проект створили ще за радянських часів. Це був експеримент. Будівлю звели п`ятнадцятиповерховою та занадто вузькою - завширшки лише 12 метрів. Окрім того, першого поверху тут немає. Замість нього - палі.

Порожні ніші багатоповерхівки впали в око бізнесменам. Нові хазяї - товариство "Алба - " у першого поверху з`явилися нещодавно. Тут планують розмістити перукарню та офіси. Місцеві мешканці категорично проти таких добудов. Кажуть, будь-які зміни можуть стати для будинку фатальними.

Зведення першого поверху - незаконне,- стверджує народний депутат Кирило Куликов. Тамтешні мешканці звернулися до нього по допомогу. За словами народного обранця, забудовник не має усіх потрібних дозволів. А от документ про проведення громадських слухань - взагалі підроблений. З місцевими про будівництво ніхто не радився.

На будівельному майданчику - пустка. Забудовник спілкуватися із місцевими жителями не хоче. Але встиг навести лад - асфальт у нішах вже встигли зняти, замість нього - купи цегли. Усі ж скарги місцевих сипляться на голови охоронців.

Тим часом у столичній адміністрації про конфлікт киян із забудовниками взагалі не чули. Проте обіцяють - справу розглянуть, винуватців знайдуть.   

Попри протест місцевих мешканців будівельні роботи тривають - уночі. Через них по стінах будівлі уже розповзлися перші тріщини. Люди ж налаштовані рішуче. Напередодні провели громадські слухання, де одностайно висловилися проти забудови. А вже наступного тижня подаватимуть документи до Прокуратури.

***

ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.10Мб)
Теги:
Останнє редагування: 22:10 3 липня 2009
Новини партнерів