Як працює "вікно життя" в київській лікарні [репортаж, відео]

  У столиці на базі Центральної міської лікарні №10 майже рік працює "вікно життя". Це місце, куди горе-матері можуть приносити своїх немовлят. Вікно створили для того, щоби новонароджнених не кидали на призволяще просто неба чи у смітник. Однак досі жодного немовляти туди не принесли. Як запевняють лікарі - це через брак інформації. Адже матір-зозуля, яка лишить дитину у вікні - не нестиме відповідальності за відмову.

  Двомісячного Андрійка у лікарні ласкаво кличуть богатирем. Хлопчик добре їсть, не хворіє і почувається цілком щасливо. Принаймні зараз -поки не розуміє, що обіймають його не материнські руки

  Працівник лікарні: "Взрослый. Самый крупненький у нас на данный момент в отделении. Потому что он хорошо кушает очень и хорошо набирает вес. Про маму мы знаем мало - мы знаем, что вторые роды только, а почему отказалась - нам не известно". 

  А це - Марійка. Їй теж непоталанило - з пологового будинку дівчинку забрали не додому, а до лікарні для тимчасового перебування.

  Більшість породіль, які відмовляються від власних дітей - це студентки або жінки із соціально-незахищених верств населення. Зазвичай немовлят вони лишають ще у пологовому будинку. Утім є і такі горе-матері, які ладні викинути дитя на смітник. Для цих жінок у столиці відкрили спеціальне вікно.  

  Журналіст "5 каналу": "Вікно життя - це чи не останній шанс для немовляти, яке кинула на призволяще матір-зозуля. Там на них чекає тепло, їжа та ласкаві небайдужі руки".

  "Вікно життя" працює у столиці вже 9-ть місяців. За цей час сюди не принесли жодого немовляти, хоча за минулий рік на вулицях міста знайшли п`ятеро новонароджених. Двоє з них померли. Нині у відділенні для дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває восьмеро немовлят. Тих, кому не виповнилося два місяці, ще мають право забрати горе-матері. Решту чекає дитячий будинок.

  Світлана Одаренко, Олександр Котельников, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Будувати на Театральній дозволили чиновники без архітектурної освіти
  Наступний матеріал
  "Не вдалося врятувати": Під Попасною загинув український військовий – штаб
  Теги: