Всеукраїнський фестиваль писанок зібрав рекордні 58 тис робіт

  "Писанковий рай" з`явився сьогодні у столиці. Всеукраїнський фестиваль писанок зібрав рекордні 58 тисяч робіт з 40-ка міст України. Розмальовували їх від малюків до міських голів. Найкращими цього річ визнали писанкарів із Полтавщини. На виставці побувала і Євгенія Подобна.

  Ізраїльтянка Ліана Хабеді завітала до Києва на кілька днів. Каже, ще на Батьківщині почула про українську традицію писанкарства. Сьогодні приїхала познайомитися з писанкою вживу.

   

  Ліана Хабеді, відвідувачка виставки: "Ми знали про це давно, але сьогодні побачила вперше на культурній виставці. Це фантистично. Усі вони - прекрасні, різні ідеї, різні типи мистецтва. Це було дуже цікаво для нас".

   

  Традиційні писанки та дряпанки, яйця з елементами бісеру. А ще - водограй, гірлянди та мозаїка з крашанок - усього 58 тисяч яєць з 40-ка міст України приїхало на Всеукраїнський фестиваль писанок. Розмальовувати яйця заходилися не тільки діти, а й чиновники. Найбільші писанки приїхали з Донеччини. Поряд із традиційними Слобожанськими візерунками та місцевими святинями - портрет Президента Януковича.

   

  Світлана, представниця Слов’янська: "Ось на оцій писанці в нас автор намалювала президента України. Це є модерн сьогодення, волевиявлення самого автора".

   

  Відвідувачі ж виставки визначити для себе одну найкращу здебільшого не змогли. Та багатьох, побачене надихнуло на створення власної писанки.

   

  А от журі визначатись таки довелося - найкращими визнали Полтавську область. Додому переможці заберуть половину писанок та 50 тисяч гривень. Друга половина після закінчення виставки помандрує у національну колекцію на Івано-Франківщину. Також відзначили найкращого майстра від кожного регіону.

   

  Ігор Добруцький, співорганізатор: "Особливу увагу ми приділяли традиційній писанці. Стенд, на ньому - 500 робіт, вони дивляться, наскільки автентично для цього регіону - раз, технічність, найбільша кількість виконаних технічно. найбільша кількість креативна і по сумі балів якраз і визначалось місто-переможець".

   

  А ще сьогодні встановили два національні рекорди. Окрім найбільшої кількості писанок на виставці був і найбільший великодній вінок із живих квітів.

   

  Євгенія Подобна, Іван Вірченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Екологічною ситуацією на Совських ставках занепокоїлась прокуратура Голосіївського району
  Наступний матеріал
  США ввели санкції проти восьми російських компаній – ЗМІ
  Теги: