Завантаження
Сховати

У Китаєво ченці і мирські не поділили землю

Мешканці будинків кажуть - священнослужителі самовільно захоплюють їхні будівлі з територіями. Ченці чоловічого монастиря відповідають, що лише повертають собі своє - ці китаєвські землі належали їм ще з минулого століття. І кожна сторона переконана - правда саме на їхньому боці.

Наталія Гетьман разом з родиною мешкає в будинку поряд із Китаєвським чоловічим монастирем. Жінка в паніці. Каже: ченці вирішили викинути її на вулицю. У липні отримала судову повістку - настоятель монастиря вимагає виселити її із будинку без надання іншого житла. Не зупиняє їх  документи на  будинок та немовля.

Наталія Гетьман, місцева мешканка: "І світло відключали і тепло. Ми можемо опинитися на вулиці. разом з дитиною як таке пережити. Сказали ви ж живети в нашому приміщені, вас тут немає бути".

Нілу Антоненко теж не полишають у спокої. То світло вимкнуть, то телефон. Розповідає: у неї хвора мати, швидка не могла під`їхати до будинку. Ченці не пускають. Кажуть: треба благословіння настоятеля. Але отримати його вкрай проблематично. 

Ніла Антоненко, місцева мешканка: "Нікого не випускають - ми не змогли поїхати до лікарні, монахи опустили шлагбаум сказали, що потрібне благословення. Ми так і не поїхали".

Самі ж ченці від спілкування відмовляються.

У телефонній розмові їх взявся захищати речник предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату. Протоієрей Георгій Коваленко пояснив: жодних протиправних дій ченці монастиря не коять. Землі повертають ті, які належали їм ще подій 1917 року. І використовують їх для господарства, з якого ченці харчуються.

Водночас у Голосіївській адміністрації запевняють - монастир всю свою дореволюційну землю вже отримав.

Кожна сторона конфлікту поступатися не хоче. Ченці і далі  відгороджують свої угіддя разом із будинками тамтешніх мешканців. Ті збираються шукати правди в Кабміні. Листа міністрам вже написали.

Наталя Калінка, Владислав Каретник, 5 канал

Теги:
Останнє редагування: 05:45 17 липня 2009
Новини партнерів