Завантаження
Сховати

У Києві стартували заходи до Дня боротьби зі СНІДом

Тест на ВІЛ-СНІД задарма. Перевіритись усім охочим пропонують міські соціальні служби. Відсьогодні у столиці стартували заходи до Дня боротьби зі СНІДом.

Вже зранку напередодні міжнародного Дня боротьби зі СНІДом на вулиці працюють волонтери. Роздають інформаційні листівки та закликають киян перевіритися на ВІЛ :

Поліна Жмур, волонтер: "Мы, как волонтеры, раздаем листовки с информацией о местах куда могут обратится люди, которые столкнулись с пробелмой ВИЧ-СПИДа. Так же мы привлекаем сегодня людей к тому, чтобы они прошли бесплатный тест на ВИС-СПИД".

Соціальні працівники відзначають - про ВІЛ-СНІД досі люди знають недостатньо. Однак, кажуть, останнім часом рівень захворюваності в столиці таки знизився.

Ігор Дмитренко, соціальний працівник Київського міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді: "Є тенденція падіння ВІЛ-інфіколваних людей у столиці порівняно з минулими роками.  тобто епідемія десь трошки пішла на спад. Але проінформованість нашого населення доволі низька стосовно шляхів інфікування, засобів захисту від цієї інфекції". 

Нині в Україні зареєстровано 230 тисяч віл-інфікованих. Та, фактично, кажуть лікарі, хворих значно більше. Однак і серед виявлених віл-позитивних стає на облік менше половини людей.

Ольга Лучинська, лікар-психолог: "Кожного дня мені доводиться в середньому 10 разів повідомляти людям, що вони віл-інфіковані. Реагують абсолютно по-різному. от скільки людей - стільки може бути реакцій. Втрачають свідомість, буває ніяк "є - то є". Буває плачуть, буває сміються. У нас люди бояться того, що якщо вони здадуть тест на віл, то це значить, що їм будуть дзвонити домдому, на роботу, перевіряти усіх статевих партнерів. Це- неправда. Ми нікого не переслідуєм".

Попри стереотипи, переважна більшість киян до ВІЛ-інфікованих ставиться толерантно. Перевіритись на ВІЛ нині справа нескладна. Ось такий експрес-тест займає усього 15 хвилин.

Ольга Рафаловська, фельдшер-лаборант: "Наносимо сюди дві капельки крові і добавляємо буфер. Потім ми дивимось через 10 хвилин, якщо полоска появилася одна червона - це значить негативно. Якщо появляєтья дві- буде позитивний результат".

У столиці обстеження на ВІЛ можна пройти у кабінетах довіри на вулицях Відпочинку, Висоцького, Трьохсвятительській та Голосіївській. Результати аналізів повідомляють здебільшого за два дні. Обстеження на ВІЛ проводяться анонімно та безкоштовно.

Євгенія Подобна, Сергій Клименко, "5 канал".

Теги:
Останнє редагування: 20:39 30 листопада 2012
Новини партнерів