Столиця готується до річниці хрещення Русі

  Столиця готується до річниці хрещення Русі. Свято відзначатимуть 27-28 липня – у день пам’яті Святого Князя Володимира. Напередодні урочистостей міська влада взялася чепурити пам`ятник на Володимирській гірці. А заразом й укріпити Дніпровські схили. Як зміниться гірка - запитували наші кореспонденти.

  Святий Володимир припав до душі гостям столиці - одеситам. Навпроти пам`ятника фотографуються всією компанією. А заодно й постамент Володимира обговорюють.
   
  Тетяна одеситка: "Может быть золота сюда добавить надо! Все-таки князь Владимир".

  Золота не буде, бо мільйони з міськбюджету - закопали в землю, кажуть чиновники. Місяць тому тут укріпили схил, на якому стоїть пам`ятник князю. У пагорб над Дніпром забили кілька десятків паль. Кажуть - вчасно схаменулися.

  Геннадій Гера, директор Дирекції реставраційно-відновлювальних робіт КМДА: "В  пределах где-то 2-3 лет мы бы памятник наш ловили в Днепре. Были очень большие трещины в почве, были оползни".

  Поки укріплювали гірку  - сталася інша біда. Корозія зсередини "з`їдає" могутнього князя. Порахували  - з`їсть немало й грошей на ремонт -  щонайменше три мільйони гривень. Та коштів, вочевидь, на пам"ятник цьогоріч не буде. Адже за ремонтуватимуть лише наступного року.

  Леонід Новохатько, заступник голови КМДА: "Сьогодні оця доріжка, якою йдуть люди до парку з вулиці Трьохсвятительської так само красиво буде вимощена. ну зараз не було смисла робити, тому що там машини вантажівки зруйнували".

  Укріплення Дніпровських схилів та ремонт пам`ятника - то частина масштабного проекту реконструкції парку "Володимирська гірка" - розповідають в столичній мерії. За ним - до 2013 року з нинішнього скверу зроблять лялечку. Замість асфальту викладуть різнокольорову плитку, замінять ліхтарі. А ще - відновлять історичну водонапірну башту та поставлять лавки. Повернули на місце і Кокорівську альтанку. Навесні її демонтували для реставрації. Тетяна Шевчук з Українського товариства охорони культурної спадищини обурена - нова альтанка із попередньою нічого спільного, каже, не має.

  Тетяна Шевчук, громадський інспектор Товариства охорони культурної спадщини: "Рослинні орнаменти їх уже нема. вони уже пошкоджені. і дивіться - ось отвір - в ньому має бути закріплення. Це сучасний новодєл. Це не є витвір мистецтва".

  А от у КМДА це заперечують. Кажуть, усе відновили до найменших деталей.
   
  Генадій Гера, директор Дирекції реставраційно-відновлювальних робіт КМДА: "Провели реконструкцию, провели реставрацию єтой альтанки. єто та скандальная альтанка о которой все говорлии, тчо ее украли.а фактически провели реставрациооніе работі и привели в надлежащий вид".

  Усі блага навколо Володимирської гірки  - до річниці з Дня хрещення Русі, зізнаються в мерії. Її Київ святкуватиме 27 та 28  липня.

  Ганна Рибалка, Євген Кіяшко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Заборонили купатися на усіх пляжах Києва
  Наступний матеріал
  Відбулось відновлення політичного діалогу між Україною та Іраком
  Теги: