5.ua

Столичні травмпункти не забезпечені препаратами проти правця [відео]

   Ірина Миколаївна, медсестра травмпункту: «На сьогоднішніц день у нас тільки кокав, анатоксину не має».

  У травмпункті Подільського району показують порожні полиці. На них - лише вакцина проти сказу. Згадують, сироватку та анотаксин правцевий отримували лише торік. Із майже 4 тисяч замовлених доз - не одержали й половини.

  Ігор Чабан, лікар-травматолог-ортопед: «Цих 1600 доз практично більше ніж півроку ми ними користувались».

  Уже місяць, як анатоксин правцевий закінчився. Тож хворих вимушені відправляти до інші закладів.

  Ігор Чабан, лікар-травматолог-ортопед: «У нас були ще телефони приватних клінік - була ця вакцина. Ми ще з ними зв’язувались, але і там зараз її нема».

  Не має медикаменту й у більшості аптеках міста. Препарату катма, бо український виробник сироватки та анатоксину модернізує підприємство. А іноземні компанії проходять сертифікацію. 

  Світлана Некрасова, начальник організаційно-фармацевтичного відділу КП «Фармація»:«Закуплены российские 500 упаковок. И до мая месяца ми отпускали. После этого у нас только с мая месяца количество ограничено».

  Утім знімальній групі «5 каналу» дефіцитний препарат знайшли в одній із комунальних аптек. Анатоксин відшукали і в цій лікарні.

  Володимир Охтень, заступник головного лікаря з медичної частини Поліклініки№ 1: «Тут є ППС - противоправцева сироватка, анотаксин правцевий».

  У коробках 102 дози. Стільки препарату має травмпункт Шевченківського району. Утім це не межа - на папері демонструють - понад 2 тисячі порцій є і в колег із Голосіївського району. Більше тисячі - в лікарні номер 1 на лівому березі столиці. Загалом Київ має про запас понад 4 тисячі ампул - звітують у столичному департаменті охорони здоров"я. Чиновники звинувачують у штучному дефіциті керівників медзакладів

  Алла Арешкович, заступник департаменту охорони здоров’я КМДА: «Так вийшло, що не були доведені до відома нам ці проблемні питання і звичайно ми будемо вживати необхідних заходів реагування та прийняття відповідних управлінських рішень».

  За словами заступника  департаменту охорони здоров’я, нині препарату немає лише у двох травмпунктах. Із дня на день туди його завезуть з інших лікарень. А усіх винних - покарають.

  Олена Махно, Ігор Селянинов, Віталій Конанов, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Губернатор КОДА провів виїздний прийом громадян
  Наступний матеріал
  ГУР розповіла, скільки керівники ОРДЛО обіцяють платити бойовикам за ведення агресії проти України