Шкільна гімнастика, для столичних дітей

  Починати шкільні уроки з гімнастики - таки будуть у столичних школах. Фізичні вправи зранку перед заняттями, і у проміжку між уроками - це вимога Київради. Програма називається "Ранкова гімнастика", і розрахована на учнів перших-четвертих класів. Утім, невдоволені опоненти нарікають: ця програма не пройшла тестування у Міністерстві охорони здоров`я. Як виглядає розминка для учнів - дивилася Ганна Рибалка.

  Вчителька: "Приступаємо далі, дописуємо текст про Рекса, дописуємо кніцівку!"

  У 3-А розпал уроку. Усі пишуть текст про Рекса. Дослухати історію про нерозумного Рому не вдається. Бо на часі  - фізкультхвилинка. Тепер її проводять майже на кожному уроці.

  Розминка триває п`ять хвилин. Класний керівник розповідає: з 16-тьох учнів для чотирьох фізичне навантажання небажане - діти мають серцеву недостатність чи проблеми зі шлунком. Тому увесь клас поділили на дві групи: основну і підготовчу.

  Попри застереження лікарів до розминки посеред уроку залучають усіх дітей.

  Iколярка: "Висидіти не легко, болять ноги-руки...а після розминки - легше".

  У ліцеї-інтернаті переконують: після ухвалення спеціальної програми про додаткову фізичну підготовку якихось кардинальних змін не відчули. Адже привчати дітей до занять спортом тут - традиція. Скажімо, два роки тому до учнівського розкладу додали дещо незвичний предмет - ритміку.

  А це кадетський клас цієї ж школи. Замкомвзводу Олександр Башмаков розповідає - в той час, як його ровесники у цивільному займаються легкою атлетикою, кадети тягають гантелі й підтягуються.

  Олександр Башмаков: "У нас є стройова  на два часа більше.от на плацу у нас тута, ми шагаємо і ще футбол".

  Педагоги одностайні - ранкова гімнастика - лише плюс для дитячого організму. Адже за офіційною статистикою, лише 10 відсотків з усіх школярів не мають проблем зі здоров"ям. Тому заняття фізкультурою пІде їм лише на користь. Не в захваті лише самі школярі - щоби розім"ятися перед уроками доведеться приходити до школи на 15 хвилин раніше.

  Ганна Рибалка, Влад Калінін, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Відкрили дитячий центр токсикології
  Наступний матеріал
  Зухвале пограбування у музеї Берліна: Грабіжники розжилися золотою монетою вагою 100 кілограмів
  Теги: