Проблеми з осіннім прибиранням столиці

  Листопад - краса чи клопіт? Романтики милуються осіннім явищем, двірники - скаржаться. Роботи багато, а грошей мало. Однак містяни обіцяють допомагати суботниками.

  З приходом осені роботи у двірників побільшало. Прибирання міста від листя робота не одного дня. Щоб упоратись швидше, прибирати доводиться і у вихідні.

  Валентина Миколаївна двірником працює уже сім років. Зізнається: щоосені з листопадом у них мороки більшає.

  Валентина Гапоненко, двірник: "Треба спочатку сміття зібрати, а потім і листя гребти. Фінансування в нас не вистачає, зарплата маленька. Людей також мало дуже, порівняно з минулими роками у нас працювало то людей дуже мало. ну а роботи багато".

  Фінансування - нерозв`язана проблема не одного року. А от з робочою силою допомагають волонтери - на щорічних суботниках.

  Валентина Гапоненко, двірник: "Ну працюють, в основному нічого вони працюють, нормально поки не втомляться".

  За один такий суботник прибирають близько ста п`ятдесяти кубів листя. Далі його збирають і вивозять за місто.

  Ярослав Макарчук, генеральний директор КП "Київзеленбуд": "В нас є спеціальні компосні ями куди вивозимо. Там нові площадки знайшли в цьому році. Вивозимо, де воно перегниває. утворюється компост і цим компостом через півтора-два роки удобряємо".

  За такою схемою столиця працює останній рік. У наступному, обіцяють у мерії, перейдуть на безвідходне прибирання.

  Сівець: "Зараз розробляються проекти, я думаю, що у наступному році ми уже запустимо так, як це робиться в Європі, що лістя не складаються в компосні ями, а вже переробляються і з них там добувають чи газ чи ще щось".

  З граблями та мітлою двірники працюватимуть ще не один тиждень. Щоби прибрати все листя, одного місячника не вистачить. Наступного тижня крім волонтерів на суботник вийдуть і місцеві чиновники. Далі розраховувати потрібно тільки на себе.

  Наталя Гончалова, Дмитро Олександров, "5 канал".
   

  Попередній матеріал
  На Київщині відбувся велофестеваль
  Наступний матеріал
  Російському актору Кирилу Сафронову закрили в'їзд до України
  Теги: