Повернути у столицю органи місцевого самоврядування воліють у мерії

  Владу - кожному будинку. Повернути у столицю органи місцевого самоврядування воліють у мерії. Чиновники закликають мешканців об`єднуватися для розв`язання проблем своїх будинків. Депутати ж вбачають у цьому політичний прорахунок. Через спонсорську допомогу таким комітетам можна буде впливати на майбутніх місцевих виборах.

  ОСН або Органи самоорганізації населення - чергова формула "добробуту" від столичної влади. Відродити місцеве самоврядування на рівні будинкОвих, квартальних та мікрорайонних комітетів - хочуть на Хрещатику, 36.

  Олександр Попов: "Останні роки буксував цей процес, по статистиці бачимо, що зростання кількості не було. А чому не було - тому що не було співпраці з владою".  

  Нині у столиці зареєстровано близько 90-та місцевих органів. Більшість з них з"явилась ще  2003-го року, коли набрав чинності закон, що регламентує їхню діяльність. Один із перших - комітет мікрорайона "Лук`янівський" -об`єднує 10 тисяч містян. Гуртом - удалося зупинити незаконні будівництва, відстояти зелені зони та збудувати дитячі майданчики.

  Юрій Чиж: "Ми робимо великі програми у себе. Наприклад, в першу чергу ми будуємо свпортивні майданчики, дитячі майданчики. Робимо тренувальні гуртки безкоштовні".   

  Комітети діють як посередники між владою та населенням. Зокрема, можуть брати участь у підготовці проектів-рішень Київради або ж розв`язувати міцеві проблеми самостійно. Однак місто фінансує зарплату керівництву органів. А от бюджетні гроші на реалізацію програм - комітети можуть лише виграти на конкурсі проектів, або ж - шукати деінде.

  Юрій Чиж, голова органу самоорганізації населення - комітету мікророайона "Лук`янівський": "Міських взагалі не існувало грошей, якщо два роки не платили зарплату.  Бізнесменів ми находим і говорим - от у нас ОСН давайте допомагайте - і вашим мешканцям - бо ви тут проживаєте і нашим. 2010 рік приблизно ми охопили 50-т тисяч гривень".

  Цьогоріч на фінансування програм місцевих органів Київрада виділила 20-ть мільйонів гривень. Однак жодної копійки - комітети ще не побачили. Саме спонсорські кошти - основне джерело фінансування комітетів. А це, не заперечують самі депутати, можливість впливати на електорат перед виборами.

  Олег Качкан, депутат Київради, голова комісї київради з питань місцевого самоврядування: "Тоді, коли були мажоритарні вибори ми прекрасно пам"ятаємо що кожен депутат хотів мати за собою ОСН, бо це була свого роду гарантія підтримки, тоді було фінансування. Коли я був депутатом районної ради, було невеличке фінансування, де я допомагав скажемо так".

  Уже наступної сесії - 14 липня - депутати планують ухвалити спрощену систему реєстрації комітетів. Київрада, яка торік ліквідувала районні ради - тепер голосуватиме за створення нових місцевих органів. 

  Світлана Одаренко, Роман Гриценко, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Парламент Греції ухвалив пакет суворих заходів економії
  Наступний матеріал
  Генпрокуратура викликає Януковича на допити 27 і 30 січня
  Теги: