Завантаження
Сховати

Постанова НБУ, яка відкорегувала правила валютно-обмінних оперцій, лише частоково спростила життя містянам

За доларами - з паспортом, за гривнями - без документів. Постанова НБУ, яка відкорегувала правила валютно-обмінних оперцій, лише частоково спростила життя містянам. Продати долари стало простіше - від 28 жовтня - документи не копіюють. Натомість, щоби купити валюту і надалі треба віддавати паспорт на ксерокопію.

Тепер у банк можна і без паспорта. НБУ спростив правила обміну валют для клієнтів, які хочуть обміняти долари на гривні. Містяни зітхнули з полегшенням, пригадують, як ще тиждень тому без документів - по гривні - зась.

Людмила Косаківська: "Я уже стикнулася: коли мені пенсії не вистачило, я пішла здавать якихось, які не на чорний день, а не будемо казать на який день було відкладено, Копію роблять навіть з пропискою і копію кода. Ми ж не знаємо". 

Нині - досить показати будь-який документ, що засвідчує особу. А от  купити валюту - без паспорта і досі не можна. Надавати свої дані банкам  - містяни зайвий раз не хочуть. Все частіше думають про чорний ринок.

Людмила Бочкарьова: "Я навіть не купляла. Перевести з одного рахунку на інший, щоб заплатити кредит, у мене всі ксерокопії брали. Паспорт навіть кудись в іншу кімнату брали. Доводиться, бо я ж не можу погасити кредит. Або тоді треба було на чорному ринку купляти ці долари". 

Однак вже після Євро 2012 ані купити, ані продати долари без паспорта буде не можна. У такий спосіб в НБУ хочуть знизити попит населення на готівкову валюту і вберегти гривню від девальвації. Однак поки що результат один: невдоволення українців та черги у банках.

Світлана Одаренко, Роман Гриценко, "5 канал"

Теги:
Останнє редагування: 20:49 31 жовтня 2011
Новини партнерів