Період вакцинації стартував у Києві

  Період вакцинації стартував у Києві. Медики переконують - щеплення - єдиний засіб уберегтися від грипозних ускладнень та пневмонії. Тим часом кияни шикуватися у чергу до лікарів не поспішають. Та й у самих поліклініках вакциною запаслися далеко не всі. Цим користуються приватні заклади - за щеплення від грипу вони беруть до півтисячі гривень. У профільній комісії Київради закидають усе через борги столичного управління охорони здоров`я. Старт сезону вакцинації там провалили.

  Температура, нежить і два місяці постільного режиму. Геннадій згадує свій перший і останній досвід щеплення від грипу.

  Геннадій, киянин: "Работал на предрпиятии, сделал вакцину. и два месяца полсе этого у меня температура,а потом был насморк, все эти болячки зимние, которые бывают. Так что мне результата эта вакцина не давала".

  Тепер єдина профілактика  - часник і сауна, каже чоловік. До поліклініки не піде. А от медики пояснюють - протигрипова вакцинація від грипу не рятує, а лише полегшує перебіг недуги. Та декому від щеплення таки варто утриматися.

  Наталія Винник, лікар-імунолог: "Якщо взяти наприклад людей які мають алергію до курячого білка.На жаль. залишаються сліди. І введенням такій людині це може бути небезпечно, може бути анафілактичний шок".

  Простіше кажучи - алергічна реакція. Якщо її проігнорувати і не йти до лікарів, застерігають фахівці, усе може скінчитися трагічно.
  Робити щеплення від грипу чи ні - справа кожного, кажуть медики. Ця процедура не входить до переліку обов`язкових вакцинацій. Водночас наголошують за даними ВООЗ щеплення - поки що найбільш дієвий спосіб захистити себе від ГРВІ.

  Наталія Винник: "Одним із ефективних методів у світі визнано вакцинацію. Це дійсно так! І ніякі не противірусні препарати".

  Поки лікарі агітують за щеплення, сезон вакцинації у Києві під загрозою зриву. Про це запевняють у гуманітарній комісії Київради. Там кажуть - міське управління охорони здоров`я не забезпечило комунальні поліклініки вакциною. Цим скористались приватні медичні заклади і - вони беруть за щеплення утридорога.

  Олексій Давиденко: "Управление здравоохранения забыло о том, что наступает зима и комунальные поликлиники не были обеспечены вакцинами о гриппа".

  У профільному управлінні усе спростовують.

  Володимир Загородній, радник: "Лікувальні заклади міста Києва готові до цієї роботи. Проблема є з самою вакциною".

  Торік вакцину у комунальні поліклініки постачали приватні фірми. Відтак лікарі робили щеплення без додаткових накруток. Та така співпраця тривала недовго.

  Володимир Загородній: "Підприємці працюють з надією щось заробити. Як показує досвід - це несе більше збитків, ніж користі".

  Досі чекають на вакцину соціально-незахищені групи населення. Їх щепити за рахунок бюджету ще не почали. Хоча запевняють - сировину вже привезли. А от звичайні кияни шикуватися у чергу до поліклінік не поспішають. Народні методи лікування - на щеплення проміняли лише півтори тисячі містян.

  Ганна Рибалка, Олександр Зіменко та Олексій Тищенко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Кардіохірургічний центр почнуть зводити на Київщині
  Наступний матеріал
  Кому вигідне об’єднання українських націоналістів під гаслами Кремля - "Час. Підсумки дня"
  Теги: