На вулиці Кіото знову гаряче

  На вулиці Кіото знову гаряче. На місці стоянки "Київміськбуд" - вже почав рити котловани під будівництво трьох 24-поверхових будинків. Натомість місцеві мешканці перекрили дорогу техніці власними автівками. Нагадаємо, конфлікт довкола забудови триває вже кілька років - звести житло планують на місці парковок. Докладніше - далі у сюжеті.

  Авто - проти забудовника. Мешканці будинків на вулиці Кіото, 5-9 перекрили єдиний в`їзд до сусіднього будмайданчика своїми авто. "Київміськбуд", який збирається на місці тутешньої автостоянки звести три багатоповерхівки - вже почав рити котлован.

  Наталія Борисюк, місцева мешканка: "Убрать полностью эти стоянки и более 400т машин - не знаем куда их девать, это машини в основном жителей прилегающих домов, естественно они займут все газоны, все проезду - все, что только можно возле домов".

  Трохи більше гектара землі в оренду "Київміськбуду" виділила "Київрада" ще у 2003-му. Кооператив із експлуатації стоянок "Дніпро", який орендував цю ділянку, подав до суду. А віз і нині там.

  Голова кооперативу Дніпро Анатолій Меркулов: "Дізнались у 2003 році шо у нас землю забрали, а мы продовжуємо платити податки на землю, и вони платять - "Київміськбуд". Звернулись до суду і от уже сім років ми кувиркаємось в судах".

  Петро Василенко, начальник будівельного управліня №7 ВАТ "Трест "Київміськбуд-3": "Оця вся автостоянка - це власність замовника, оця автостоянка - справу в суді першої інстанції виграли ми - кооператив "Дніпро" - виграли ми. То які проблеми".

  Старожили кажуть: із парковкою біля двору - вже змирилися, хоча ще пам`ятають на її місці дитячі та спортивні майданчики. А от нових хмарочосів, впевнені, земля не витримає, оскільки поруч знаходяться об`єкти водоканалу та труби прокладені на поверхні. Це - вже врахували, - запевняє підрядник. 

  Петро Василенко, начальник будівельного управліня №7 ВАТ "Трест "Київміськбуд-3": "Під цим будинком знаходився водопровід, який винесений за межі будинку, переключений по іншій схемі".

  Показує і проект будівництва, який  затвердила архітектурно-містобудівна рада. "На замовлення "Київміськбуду" проектною організацією ПВІ "Укркурортпроект" розроблено проект будівництва житлових будинків з підземною автостоянкою по вулиці Кіото 5-9, архітектурне рішення якого розглянуто та схвалене на засіданні архітектурно- містобудівної ради у 2005 році. Проектно-кошторисна документація отримала позитивний висновок служби "Київдержекспертиза" у 2007 році".

  За зеленим парканом - місцевих ігнорують. Ті хочуть побачити дозвільні документи. Бо упевнені: вони вже не чинні.

  Петро Василенко, начальник будівельного управліня №7 ВАТ "Трест "Київміськбуд-3": "Дозвіл 061 ДС від 12.02 2008 року термін дії - до 12.12.2009 року. Виходить закон у 2008 році про те, що, якщо ми отримали дозвіл на будівництво - ось закон і пояснення Мінрегіонбуду - дозвіл, який ми отримали у 2008 році - він діє до завершення будівництва".  

  Мешканці звернулися до міліції із заявою - щодо незаконних будівельних робіт. Натомість підрядник, навзаєм, поскаржився на перешкоджання господарській діяльності. Нині обидві сторони чекають - на чий бік стануть правоохоронці. 

  Світлана Одаренко, Олексій Іванченков, Іван Наконечний, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Кіоски, які напередодні потрощили на Подолі не мали необхідних дозволів
  Наступний матеріал
  "Укрпошта" планує підвищити тарифи майже на 50%
  Теги: