Київ замело снігом, а міська влада вчергове розписалася в своїй безпорадності

  Замело снігами. Попри заяви влади про повну готовність до снігопадів, - кияни знову стрибають по кучугурам, а водії - ковзають у місиві з болота і снігу. У мерії посилаються на нечувану негоду, мовляв, за три доби - опадів випало як за місяць.

  Ось так упритул до дверей київської мерії, наче на показових виступах, згрібають і вантажать сніг. На таку маленьку площу одразу дві снігоприбиральні машини дивина для киян. Комунальники журналістів до себе не підпускають кажуть, робота не чекає.

  Комунальник: "Ну зробим все в лучшем відє!Все буде чорне!Тут цілу ніч трудились!"

  Доки біля мерії дві машини крутяться одна навпроти одної, на Подолі - водії не їздять - буквально плавають в брудному місиві.

  Водій: "Ну как разганяешься до середины дороги и полностью залетаешь сюда вот! Потому что если медленно заезжать, просто не заедешь - ну вы ж видите сколько снега. Садишься на пузо и все!"

  Водії скаржаться - комунальники чистять лише найбільші проспекти столиці. А решта   ж -

  Водій: "Ужасно, ужасно! Особенно Подол, рельсы, ямы - ужасно".

  Тим часом у мерії усю провину перекладають на погоду. Кажуть - снігу за три доби вапала місячна норма. Утім навіть попри це запевняють - з кучугурами впоралися.

  Олександр Мазурчак, заступник голови КМДА: "Я нез наю де ви ходили... треба було піти зі мною. Я вчора обїжджав цілий день і сьогодні пів ночі і фактично зранку.Осадки складають 44 міліметра в місяць. Для січня це 47 міліметрів.У нас за два дня від 20 по 22 число випало 43 міліметра. Більше 25-ти це вважається надзвичайна ситуація".

  Синоптик: "Звичайно шо якшо не встигають прибирати комунальники дороги, то це призводить до того що транспорт стоїть".

  Не скидати всі негаразди на погоду - радять чиновникам синоптики. І поквапитися все прибрати. Бо наприкінці  тижня прогнозують тріскучі морози.

  Наталя Голеня, синоптик Укргідрометцентру: "Якщо найближчої ночі це буде 5-8 морозу. То надалі це зниження до 14-ти, а в п`ятницю в суботу вночі 18-20 морозу".

  А от столична влада вирішила - результат роботи комунальників залежить ще й від водіїв, які залишають свої автівки на узбіччі й заважають комунальникам розчищати кучугури. Тож пригрозили - невдовзі виведуть на вулиці евакуатори. Прибрати увесь сніг комунальники мають за два дні.

  Ганна Рибалка, Андрій Верстюк, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Нові санкції проти ірану запровадив ЄС
  Наступний матеріал
  Дивіться наживо на 5.UA брифінг речника Міноборони
  Теги: