Києву загрожує екологічна катастрофа

  Києву загрожує екологічна катастрофа. Про таке заявляють в "Київводоканалі". Там кажуть - містяни перетворили каналізаційні колектори на смітник. З підземних мереж комунальники щодня витягують кілограми непотребу. Однак із найгабаритнішими впоратися не можуть. Через засмічення робота Святошинської насосної станції гальмується. Чим це загрожує столиці - далі в сюжеті.

  Вони чистять каналізаційні люки по три-чотири рази на день. Крім звичайного побутового сміття працівники водоканалу, скажімо, з ось цього каналізаційного люку можуть дістати:

  Сергій Борисенко, працівник ПАТ "АК "Київводоканал": "Простинь, обичную простинь витягуєм з колодязя. буває таке й покривало витягуєм".

  А ще - харчові відходи і ганчір`я. Все це, кажуть комунальники, кияни викидають в свої унітази. Наслідки - неминучі. Ось на цій насосній станції у Святошинському районі столиці їх уже відчули. В спеціальному відділенні габаритні відходи, що йдуть з каналізації, відбирають. Та найнебезпечніше - це ганчір`я. Воно проходить крізь решітки до насосів й уповільнює роботу зворотніх клапанів. Відтак робота станції - може зупинитися.

  Іван Кальченко, начальник Святошинської насосної станції: "Нас призвели до того що ми повинні зупиняться, але зупинятись ми не можем, бо перекачуєм Ірпінь, Біличі і прилягаючу територію. Ми перекачуєм в сутки біля 50-60 тисяч кубов каналізації".

  Лише за останній місяць кількість виїздів бригад на очистку каналізаційних мереж збільшилась втричі - кажуть на підприємстві. На підземні смітники швидкими темпами перетворюються не лише Святошинський, а й частина середмістя -  Шевченківський та Солом"янський райони Києва. Скільки часу насосні агрегати зможуть боротися з навалою сміття, комунальники не беруться казати. Утім стверджують -  якщо станція зупиниться - усі нечистоти потраплять у річки Ірпінь та Дніпро. Остання забезпечує питною водою увесь правий берег Києва.

  Нині станція "Ново-Святошинська" працює в аварійному режимі. Фахівці кажуть - якщо вона зупиниться більше, ніж на чверть години - стоки потраплять в річку. І додають - каналізаційна катастрофа стане реальністю для столиці, якщо це допустять самі кияни.

  Ганна Рибалка, Іван Головач, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Зберегти Біличанський ліс просить Київрада
  Наступний матеріал
  Поліцейські Харкова пограбували померлого пенсіонера
  Теги: