Чи справді в Києві продають неякісну ягоду та як себе захистити?

  В Україні сезон ягід у розпалі. Разом з ним з`явились і побоювання населення з приводу якості продуктів на ринках. Під прицілом - радіоактивна чорниця. Чи справді в Києві продають неякісну ягоду та як себе захистити - далі у сюжеті.

  Для перевірки чорниць на наявність радіоактивних елементів нам знадобилися по півкіло ягід з трьох різних місць - з продовольчого ринку та двох стихійних. На спеціально облаштованих базарах зазвичай є своя лабораторія. Продукти без перевірки до продажу не допустять.

  Працівник лабораторії: "Мы делаем им експертизу сначала, проверяет лаборатория, если лабораторія пропускает ее по нормативам, мы тогда ее продаем, если нет - отдаем назад".

  Зі стихійними ринками все складніше. Хоча й продавчині кажуть, що перевірку ягоди проходять, довести цього тут не можуть.

  Продавець ягід: "В нас проходить. Я раніше на Дарниці торгувала, в нас проходить, в нас нормальна радіація".
   
  Журналіст "5 канал":
  "А документи у вас є?"
   
  Продавець ягід:
  "Нє, нема".

  З чорницями потрібно бути обережним, адже вони можуть містити в собі цезій та стронцій. Якщо постійно вживати ягоди з підвищеним рівнем цих елементів, у людини можуть розвинутись навіть онкологічні хвороби. Проте у лабораторії заспокоюють - такі ягоди трапляються не часто. Тай застерегти себе від цього цілком реально.

  Валентина Кузовлєва, інженер радіологічного відділення лабораторії київської міської СЕС: "Население, которое покупает на стихийных рынках эти ягоды, они должны быть грамотными и спрашивать, откуда вы приехали, где вы собирали и попросить у них результаты исследования своих ягод и грибов и тогда это будет правильно. Эсли вам предоставят, то вы хоть немножечко будуте понимать, чистые эти ягоды или нет".

  У лабораторії нам назвали райони Київської області з підвищеним радіаційним фоном. Зокрема, Бородянський, Броварський, Іванківський та Вишгородський. Там чорниці ймовірно не будуть чистими. Наші ж ягоди виявилися без шкідливих елементів.

  У радіологічному відділенні більше турбуються про гриби. Кажуть, саме в них найкраще приживаються шкідливі елементи. Особливо в лисичках. Тому фахівці радять купувати ці гриби, тільки за наявності документів.

  Ольга Сас, Андрій Каньшин, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Столиці обіцяють 25 нових реанімобілів
  Наступний матеріал
  У штабі АТО повідомили перші подробиці обстрілу терористами прифронтової Мар'їнки
  Теги: