Битва за приміщення в середмісті Києва

  Битва за приміщення в середмісті Києва. Два культурних заклади національного рівня - Музей російського мистецтва та реставраційний центр України - пов`язли в судах. Музейники хочуть забрати приміщення, в якому працюють реставратори. Кажуть - потрібні нові виставкові зали. Господарі ж приміщення хапаються за голову - йти їм нема куди. На чиєму боці правда - з`ясовувала Ганна Рибалка.

  Художник-реставратор Людмила Когут показує одне з найбільших полотен, яке повертатиме до життя вже найближчим часом. Ікону Богородиці "Усім скорботним радість" привезли до реставраційного центру з Кіровоградського музею. Але відновлювати її пані Людмила ще не почала. Ікону нема куди покласти.

  Людмила Когут, художник-реставратор: "Ну от закінчать мої колеги-товариші будуть завершувати роботу з цими маленькими іконами, я потім покладу велику".

  Художники, чиї руки щодня дають життя десяткам шедеврів мистецтва, нарікають - у майстерні затісно. Процес реставрації вимагає поетапної роботи з полотном у різних кімнатах. Поки що тісняться в одному приміщенні, однак зовсім скоро і його можуть втратити, каже директор центру.

  Світлана Стрельникова, генеральний директор, Національного науково-дослідного реставраційного центру: "Йде тяганина судова. Київський музей подав про відселення реставраційного центру з приміщення на Терещенківській, 9б і 9в".

  Суд уже не за горами - 11 квітня феміда винесе своє рішення. Виселяти реставраторів чи ні.

  Юрій Вакуленко, директор Національного музею мистецтва: "Ситуація абсолютно тупикова".

  У Національному музеї російського мистецтва пояснюють - забирають своє. Адже реставраційний центр тут лише на правах орендаря. Директор музею запевняє - пропонував реставраторам кілька альтернативних приміщень. Відмовляються.

  Юрій Вакуленко, директор Національного музею мистецтва: "Конечно никто не собираются выкидывать их на улицу, как они об этом кричат. Реставрационная организация не обязательно должна располагатся в памятнике архитектуры в центре города".

  Для продовження роботи реставраторам потрібне нове приміщення. Ідеальне, кажуть, - "Мистецький арсенал". Та туди реставраційний центр навряд чи пустять, кажуть у Комісії Київради з питань культури. Бо перетворювати просторі виставкові зали в майстерні не хочуть.  

  Олександр Бригинець, голова постійної комісії Київради з питань культури: "Я бачу один зі способів переселення реставраційного центру в лавру. Тому що ми говорили про те, що з Лаври будуть виселені заклади культури, які мають стосування до духовності. і там є навчальні заклади, і комерційні структури ... Якщо ці заклади виселети звідси - звільняється ціла система приміщень".

  Чи піде на такий крок мерія, на балансі якої нині музей російського мистецтва - невідомо. Тим часом у музейників уже напоготові проект реконструкції приміщення. Будівлі реєстраційного центру хочуть знести. Натомість збудувати 6-тьповерхів  виставкових залів.

  Ганна Рибалка, Олександр Зименко та Юрій Підлісевич, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Судовий позов до Київради готують столичні підприємці
  Наступний матеріал
  Україна збирається долучити справу вбивства Вороненкова до позову проти РФ в Гаазі – ЗМІ
  Теги: