Будівельний скандал на Оболоні [відео]

  Будівельний скандал на Оболоні. Римо-католицька церква почала зводити свій храм на перехресті вулиць Героїв Дніпра і Зої Гайдай. Місцеві мешканці - щойно побачили зелений паркан - вийшли пікетувати. Конфлікт між тамтешніми мешканцями та прихожанами триває вже не один рік.

  Місцеві римо-католики моляться просто неба, бо своєї цервки в Оболонському районі не мають. Лише умовну капличку, розташовану в квартирі. 

  Поліна Канєвська: "Ходила на Оболоні у невеличку капличку на Тимошенка але ам дуже мало місця, там бквально 70 чоловік може вміститися - у квартирі. У мене 8 дітей, я приходжу з дітьми - ми зайняли півпарафії і часто приходиться не брати дітей".

  Чоловік: "Хочемо не тільки я один, а тут багато живе катликів і хочемо щоб був храм тому що їздити до Святого Олександра це далеко і по-друге там такий набитий".

  Ще вісім років тому римо-католицька громада святого Франциска отримала земельну ділянку під будівництво храму на перехресті вулиць Героїв Дніпра та Зої Гайдай. Місцеві - категорично проти. 

  Валентина Іванова, місцева мешканка: "Релігійники пояснюють: ділянку не обирали - її виділила Київрада. Іншої не мають, тому - будуватимуть".

  Станіслав Широкорадюк, єпископ римо-католицької церкви: "Таке місце дали нам. Ми б з  радістю взяли інше місце, чому б ні. Це з трудом дали, це ще за Омельченка давали.Звичайно, кому будова подобається. Вони не проти цервки протестують. вони проти будівництва. І тепер якщо ми відмовимося, то звичайно буде інша забудова, бо ця ділянка тільки під забудову і є бажаючі".

  Зелений паркан, яким сьогодні обнесли ділянку - жителі зустріли акцією протесту.

  Жінка: "Подошла, спросила - кто вы такие, что вы здесь делаете. Меня охрана - 4 мужика, просто с ног сбили и вынесли. Это видели наши соседи, я сейчас сделала заявление в милицию".

  Дмитро Покровський, адвокат, представник релігійної громади: "Есть акт государственній на право постоянного пользования земельным участком,  кроме этого есть проект, который утвержден, кроме этого есть разрешение на строительные работы и это разрешение действительно на сегодняшний день. И все эти документы разрешают поставить забор и начать работы".

  Римо-католики у столиці мають близько ста тисяч вірян і вісім приходів. У церквах, кажуть, завжди затІсно - тому від ділянки не відмовляться. Місцеві мешканці - теж стоять на своєму: замість церкви під вікнами хочуть бачити дитячий та спортивний майданчик.

  Світлана Одаренко, Віктор Сніжко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Відзавтра киян відключають від централізованого опалення
  Наступний матеріал
  В Грузії затримали заступника міністра часів Януковича – Луценко
  Теги: