Біля колони Магдебурзького права можуть збудувати капличку УПЦ Московського патріархату [відео]

  Біля колони Магдебурзького права можуть збудувати капличку УПЦ Московського патріархату. З такою пропозицією звернулися до головного архітектора Києва церковники. Не проти такої ідеї, кажуть у Департаменті архітектури, й представники інших конфесій. Нині пам`ятник Магдебурзькому праву - на реставрації. Сходи, що ведуть до Володимирського узвозу - розібрали. Про те, як зміниться пам`ятка - Ганна Рибалка.

  Монумент доби класицизму архітектора Меленського. Колону заввишки 18-ть метрів - поставили над дніпровською набережною на честь повернення Києву Магдебурзького права, ще на початку 19-го століття. Нагорі з боку Володимирського узвозу арка. Дві споруди поєднують старовинні сходи. Архітектор Юрій Лосицький каже - одну з найстаріших пам`яток Києва нині занедбали аж до аварійного стану.

  Фахівці розробили проект реставрації пам`ятки ще 9 років тому. Та взятися за роботу не могли аж досі.

  Юрій Лосицький, архітеткор: "Напередодні, сходи біля колони розібрали. Фахівці кажуть, залізні конструкції буквально згнили, а бетон розсипався на очах".

  Яків Діхтяр: "Як кажуть в Росії - "не было бы счастья, да несчастье помогло".

  В управлінні, яке мало би опікуватися належним утриманням пам`ятки - кажуть грошей на неї ніяк не могли знайти. Тепер дочекалися.

  Яків Дігтяр: " У даному випадку така визначна подія для всього слов`янського народу - 27 липня день хрещення Русі".

  У липні столичні чиновники готують пишне святкування 1025-ї річниці з Дня хрещення Русі. Якби не друга назва монумента - нижній пам`ятник святому Володимиру - до нього б навряд чи руки дійшли, натякають у профільному управлінні. За легендою саме на цьому місці князь Володимир хрестив своїх синів.

  Сергій Целовальник, головний архітектор Києва: "Я уже немолодой, но я помню, что эта лестница и три акри сверху давно уже в неприглядном состоянии находятся".

  Облуплені стіни арок і навала сміття впали в око й головному столичному архітектору. На пам`ятці після реставрації хоче бачити мозаїку. Знизу - джерельну воду. Ресторанів поблизу відреставрованого об`єкту, обіцяють, не буде. А от будівнитцво каплички для освячення води - не виключають.

  Сергій Целовальник, головний архітектор Києва: "Там возможно будет организована служба какая-то. да єто украинская православная церковь московского патриархата. она обратилшась. Но вопрос этот обсуждался и с Киевским патриархатом в том чиисле".

  Лосицький Юрій: "Це джерело яке було закрите в самій арці, ні, я нічого не хочу закривати. все те що закрите - воно комусь належить.якщо воно буде закрите - це буде конфесійна належність, яка небажана зараз".

  Відреставровану пам`ятку киянам обіцяють показати наприкінці липня - тоді у Києві відбудуться офіційні заходи до річниці хрещення Русі.

  Ганна Рибалка, Сергій Манацков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Концепцію місцевого самоврядування територіальні громади Києва мають обговорити до травня
  Наступний матеріал
  Заворушення у центрі Києва: поліція затримала 5 осіб
  Теги: