Завантаження
Сховати

ЗМІ: Бакієв залишив Киргизстан і склав з себе повноваження президента

Курманбек Бакієв залишив Киргизстан і, можливо, склав з себе повноваження президента. Відсторонений глава держави вилетів з Бішкека сьогодні близько 16-ї години за Києвом, - повідомив глава ОБСЄ Канат Саудбаєв. За його словами, Бакієв домовився про від`їзд з тимчасовим урядом країни за посередництва Міжнародних організацій. При цьому - вивіз із собою родину.

Поки що невідомо, чи виїхали з Бакієвим у вигнання його прибічники, оголошені у розшук. Неясний і статус самого втікача. Агенція Reuters - із посиланням на джерела в опозиціному МВС -повідомляє, що Курманбек Бакієв склав обов`язки президента. Втім, офіційного підтвердження цієї інформації немає.

***

Ще вранці про від`їзд з країни навіть не йшлося. Курманбек Бакієв скликав прибічників на черговий мітинг, у південному місті Ош. Та разом із ними туди прийшли і його противники. Спалахнули сутички. Охорона Бакієва відкрила вогонь у повітря. Президент - сів у авто і поїхав.

Обурені зірваним мітингом, прибічники Курманбека  Бакієва кинулися штурмувати місцеве телебачення.

Сам Курманбек Бакієв спілкування з народом більше не прагнув. З Оша - поспішно вилетів до Бішкека, де, за словами свідків, сів на літак до сусіднього Казахстану. Ще вранці він публічно розмірковував: чи приймати запрошення казахського колеги Назарбаєва, чи виїхати до Білорусі, куди його покликав Олександр Лукашенко. Та після стрілянини в Оші - Бакієв не зволікав. За даними киргизької преси, він - уже в Казахстані. Разом із президентом нібито уся його родина і низка високопосадовців, оголошених опозицією у розшук. Але тимчасовий уряд цю інформацію спростовує. 

Теги:
Останнє редагування: 01:11 16 квітня 2010
Новини партнерів