Земетрус в Новій Зеландії: 65 людей загинуло [сюжет, відео]

  Принаймні 65 людей загинули внаслідок землетрусу в Новій Зеландії. Найбільше постраждало місто - Крайстчерч. У ньому мешкають 370 тисяч людей. За попередніми даними, під завалами - все ще залишаються щонайменьше 200 людей. У місті запровадили надзвичайний стан.

  Землетрус силою в 6,3 бала стався майже в самому місті. Епіцентр розташований в 10 кілометрах від Крайстчерча на невеликій глибині. За дві години - сталися ще два потужні поштовхи. Тому руйнування виявилися значними. Кілька районів - знищені вщент. У місті не працює телефонний зв`язок, вимкнене електропостачання, водогінні труби - розірвалися і вода затопила вулиці. Після землетрусу в деяких будинках почалися пожежі.

  Землетрус стався о першій годині дня, коли більшість людей були на роботі. У місті зчинилася паніка, люди почали шукати своїх рідних. Рятувальники - евакуювали центр міста. Людей закликали залишатися там, де вони є - так їм легше надати допомогу. До розбирання завалів долучили військових. Сусідні країни - також беруть участь у ліквідації наслідків. До Крайстчерча - прибули пошукові та рятувальні бригади, а також команди лікарів.

  Джон Кей, прем`єр-міністр Нової Зеландії: "Я хочу запевнити вас - робиться усе можливе. Завали розбирають сотні рятувальників. Австралія та Сполучені Штати вже надіслали нам допомогу. Я мушу визнати, що сьогодні - страшний день для нашої країни. Уже відомо про 65 загиблих, і їхня кількість може зрости. Це трагедія не тільки для міста, а й для всієї Нової Зеландії".

  Землетруси в Крайстчерчі - не рідкість. Усього півроку томУ місто постраждало від поштовхів магнітудою в 7,1 бала. Двоє людей зазнали поранень, були зруйновані багато історичних будівель. Утім, цей землетрус - може стати найбільшим стихійним лихом з 1931 року, коли загинули 256 людей.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Столична влада доручила комунальним службам до вечора розчистити вулиці Києва
  Наступний матеріал
  Російському актору Кирилу Сафронову заборонили в'їзд до України
  Теги: