Затягуються переговори щодо розташування в Польщі та Чехії систем ПРО

  Затягуються переговори щодо розташування в Польщі та Чехії американського протиракетного щита. Міністр закордонних справ Польщі Родослав Сікороський вважає - перемови триватимуть іще довго. "Нам варто проявити стриманість, бо проект розрахований на багато років" - сказав пан Сікорський.
  За його словами, Вашингтон звернувся до Варшави із пропозицією більш детального обговорення теми ПРО. Тож з цієїю метою 8-го до 10-го березня польський прем`єр здійснить візит до Сполучених Штатів. Польска сторона намагається вторгувати за роміщення систем ПРО на своїй території якомога більше - просить в американців гарантії безпеки, сучасні засоби протиповітряної оборони і допомогу в модернізації своєї армії. А ось Чехія, де США теж хочуть звести частину  портиракетного щита, вимагає фінансового відшкодування за розташування в себе систем ПРО. Зокрема Прага ставить вимогу про грошові зобов`язання від американців на випадок екологічних проблем від будівництва  радіолокаційної станції.

  Дональд Туск, прем`єр-міністр Польщі: "Коли президент Путін і публічно, і особисто мені говорить, що спрямує ракети середнього радіусу на системи ПРО у Польщі, я сприймаю це як агресивну і зайву риторику. Як прем`єр-міністр Польщі я не можу цього допустити. Від США я роками чую, що Штати намагаються дати раду з нібито нейтральною поведінкою Росії. Поки що ці спроби зазнають фіаско. А отже, і Польща, і США потребують більше часу, щоб визначити можливі наслідки, які матиме Польща від встановлення систем ПРО".
  Попередній матеріал
  Повну підтримку своїх дій отримала влада Вірменії від США
  Наступний матеріал
  Окупанти обстріляли опорний пункт під Авдіївкою, загинув боєць АТО – штаб
  Теги: