Завантаження
Сховати

Європейськими країнами прокотилася чергова хвиля страйків

Європу охопила хвиля протестів проти бюджетної економії. На вулиці вийшли профспілки Бельгії, Греції, Іспанії, Франції та Чехії. Окрім масових демонстрацій робітники проводять страйки. Так, у Греції зупинився майже увесь транспорт і наземний, і повітряний. Працівники галузі зібралися під парламентом. Протести переросли у сутички з поліцією. Є заарештовані.

Під будівлею парламенту Греції побили депутата-консерватора і колишнього міністра транспорту. На чиновника напали учасники акції протесту - переважно представники транспортної галузі. Масштабну демонстрацію проводять кілька тисяч осіб. Люди побилися з поліцією, і почали підпалювати будівлі дорогих готелів. Правоохоронці відповіли сльозогіним газом. Найзухваліших - заарештували.

Анґелос Котсаріс, працівник приватного сектору: "Це відповідальність і навіть обов`язок робітника - реагувати, організовувати свою боротьбу. Воювати задля припинення цієї політики дій у державі, і цієї влади".

Головна вимога протестувальників у Греції - скасувати заплановане скорочення зарплат та робочих місць, підвищення податків та інші суворі заходи в економіці задля скорочення дефіциту бюджету. Грецькі мітингувальники - не самотні у своїх вимогах. Протести з аналогічними вимогами прокотилися кількома країнами Європи. Зокрема, Францією. Там мітингували під міністерством фінансів. А працівники Ейфелевої вежі оголосили про страйк. Поки що славетну вежу закриють на добу, утім продовжити акцію непокори її персонал планує і надовше.

Крістіан Дрейєр, представник профспілки працівників залізниці: "Суворі заходи в економіці робітники уже почали відчувати. Ми не маємо грошей, щоб платити за оренду квартири. Немає коштів на життя".

Мітинг у Брюсселі відбувся під Європейською комісією. П`ять сотень людей вимагали від єврочиновників припинити економічне знущання над робітниками в усіх державах ЄС, змушених затягнути паски через фінансову кризу. У Чехії біля будівлі парламенту зібралися пожежники, полісмени та військові. Депутати саме обговорювали бюджет на наступний рік і заплановані у ньому суворі заходи економії. Учасники акції вимагали від парламентаріїв відмовитися від запланованого скорочення зарплат на десять відсотків. До мітингу профспілок долучилися і пенсіонери.

Карел Срп, пенсіонер і колишній дисидент: "Уряд веде брудну гру. Має бути більше демонстрацій, подібних на цю, і - щодня. Я літня людина, але я дуже засмучений. Те, що зараз відбувається в країні - неможливо зрозуміти".

Масовий протест відбувся і в Іспанії. Обурені люди наголошували, що глобальну кризу спричинили не робітники, а банки і фінансові ринки, то ж їм, а не робітникам державного сектору, треба за це розплачуватися. Профспілки попередили прем`єра Сапатеро, що боротимуться доки уряд не прислухається до їхніх вимог.

Нонна Стефанова, "5 канал".

Теги:
Останнє редагування: 20:10 15 грудня 2010
Новини партнерів