Єврокомісія обурена хаосом в аеропортах ЄС

  Єврокомісія обурена хаосом в аеропортах ЄС. Там називають неприпустимою ситуацію, яка виникла внаслідок снігопадів. Чимало повітряних вокзалів скасували рейси.
  Водночас у Єврокомісії наголошують: сніг узимку - не надзвичайна, а - буденна ситуація. І закликають аеропорти краще готуватися до негоди, щоб не ламати плани десятків тисяч пасажирів. У разі потреби ЄС також готовий розробити нові закони стосовно вимог з мінімального комфорту для пасажирів.

  Полетіти на свята до родичів британці вже не сподіваються. Лондонський аеропорт "Хітроу" через снігопади паралізований ще з минулого тижня і зможе відновити свою роботу тільки після Різдва. Люди сподіваються дістатися місць призначення залізницею. Біля кас вишикувалися черги пасажирів. Проте, квитків на всіх не вистачає. Бракує і самих потягів. Вони прямують зі значними затримками через потужні снігові опади та морози. Пасажири, які опинилися у Лондоні транзитом і чекають на пересадку, навіть подумати бояться, на скільки застрягли у терміналах аеропортів.

  Джім Джеймсон, пасажир: "Ми думали, що полетимо до Німеччини ще вранці. Проте, нам повідомили про скасування рейсу. Довідка, де мали би усе пояснити, зачинена".

  Повітряні ворота відкриються, коли поліпшиться погода - заявляють в адміністрації британських аеропортів.

  Колин Мэтьюс, Керівник компанії ВАА, що керує найбільшими британськими аеропортами: "За прогнозами синоптиків, морози і сніг триватимуть ще кілька днів. Тож, відновлення польотів залежить від погоди. Зараз ми сконцентрували усі зусилля на прибирання північної злітно-посадкОвої смуги. Щойно впораємося - почнемо очищати південне крило".

  На покращення погоди сподіваються і у решті європейських країн, що теж потерпають від хурделиць. У Франції, Бельгії та Німеччині скасували сотні рейсів. Паралізований рух електричок. На дорогах - затори. Франкфуртський аеропорт - найбільший у Німеччині не працював від самого ранку і поновив польоти тільки після обіду.

  Штефан Шульте, голова  правління Fraport AG: "Зранку ми скасували сотні рейсів. Опівдні трохи налагодили роботу. Проте усе залежить від погодних умов. Ймовірно, що ситуація не стабілізується і найближчими днями".

  Погода таки поліпшиться - заспокоюють синоптики. Сніжитиме ще принаймні два дні, а потім потеплішає і опади припиняться. Тож європейці не полишають надію бодай впритул до Різдва дістатися до родичів і відзначити свято разом.

  Ганна Ільїних "5 канал".

  Попередній матеріал
  За місяць Чернобильську зону відкриють для туристів
  Наступний матеріал
  Тука сказав, хто залишиться воювати на Донбасі після виведення Росією кадрових військових
  Теги: