В Ємені в сутичках з поліцією постраждало 90 протестувальників

  Майже дев’яносто людей постраждали у сутичках із поліцією в єменському місті Ходейда. Антивладну демонстрацію правоохоронці розганяли вогнепальною зброєю, сльозогінним газом і кийками. Зазнали поранень від куль поліції ще понад два десятки людей у столиці Ємену - Сані. Головна вимога протестувальників - негайна відставка президента.

  Понад сотня людей поранені у різних містах Ємену під час антиурядових демонстрацій. Поліція застосувала проти мітингувальників не лише кийки та сльозогінний газ, але й бойові набої. Уряд - не стримує правоохоронців. Каже - іншого виходу немає, щоб зупинити дедалі потужніші акції непокори. Незважаючи на жорсткі дії поліції - демонстранти не збираються йти з вулиць. Опозиція навіть не пристала на дорожню карту Ради співробітництва арабських держав Перської затоки, яка взялася за посередництво у розв`язанні конфлікту.

  Протестувальник: "Ми відкидаємо ініціативу держав Перської затоки, бо вона надійшла запізно. Ці країни мусять виробити чітку позицію, яка влаштовувала б молоде населення, а не владу. Наша молодь має одну головну вимогу - відставка президента. Але тепер ми хочемо, щоб він не просто пішов, а й  постав перед судом за вбивства і страждання наших братів".

  До протестів на вулицях долучається дедалі більше жінок. Час від часу вони проводять свої, окремі демонстрації. Президент - їх за це критикує та звинувачує у порушенні правил ісламу. 

  Алі Абдула Салех, президент Ємену: "Як опозиція може дозволяти жінкам ось так от виходити на вулиці просто перед університетом. Ми засуджуємо ці змішані дії, в яких беруть участь і чоловіки, і жінки, бо переживаємо за безпеку наших сестер, дочок і матерів. І не тому що підозрюємо їх, а тому що вони можуть постраждати від рук чоловіків у цьому хаосі".

  Протестувальниця:
  "Ми відчуваємо ненависть до цього режиму. Президент намагається ускладнити наше життя, через нього - нам навіть важко ходити на навчання. Та ми й не хочемо цього робити, поки він не пішов у відставку".  

  Протести в Ємені з вимогою відставки президента не вщухають майже три місяці. На масові антиурядові акції населення надихнули революції в Єгипті й Тунісі. Але, якщо глави цих держав - врешті усунулися від влади, то єменський президент заявляє, що у відставку - не пІде. А дочекається президентських виборів, запланованих на осінь. Алі Абдула Салех керує країною уже понад тридцять років.

  Нонна Стефанова. "5 канал".

  Попередній матеріал
  Прибічники сирійської опозиції захопили майдан міста Хомс
  Наступний матеріал
  У зоні АТО відсьогодні новий графік пропуску через лінію розмежування
  Теги: