Завантаження
Сховати

В ОАЕ відкрилась виставка ісламського мистецтва

Кращі витвори сучасного ісламського мистецтва виставили на огляд в Об`єднаних Арабських Еміратах. Вперше їх показали ще торік, у найбільшому музеї декоративно-прикладного мистецтва світу - лондонському музеї Вікторії і Альберта. Відтоді експонати подорожують арабським світом.

Британці обережно ламають уявлення мусульман про мистецтво. На берег Перської затоки, у місто Шарджа, вперше привезли 25 робіт - фіналістів найпрестижнішого мистецького конкурсу на Близькому Сході - Джаамель. Це змагання проводять раз на два роки. Заснував його багатий шейх з Саудівської Аравії. Вимог до конкурсантів - небагато. Головне - не порушувати канонів ісламу. Місце проживання та віросповідання митців - не перевіряють.

Ян Ширс, відвідувач виставки: "Мене найбільше вразило те, що експонати тут зібрані з дуже багатьох країн. Це показує, що ісламське мистецтво в світі дуже поширене і має неабияку вагу на сучасній арені".

Традиційний іслам забороняє митцям малювати обличчя людей. Сучасні художники ці канони не заперечують, утім знаходять спосіб обійти їх. Вони змінюють кольори, а часом просто залишають порожнє місце там, де мала б бути намальована голова.

Аїша Рашид Деемас, куратор музею: "Ми робили акцент саме на сучасному ісламському мистецтві, хотіли показати, чим саме воно відрізняється від традиційного. Але водночас - воно все ще залишається мусульманським. Наші традиції - це не щось закостеніле. Їх можна використовувати у різний спосіб".

Тім Стенлі, куратор музею Вікторії і Альберта: "Ми знали, що привеземо сюди щось таке, чого тут ніколи не бачили. Тепер у них значно ширші уявлення про ісламське мистецтво. Я дуже задоволений цієї експозицією".

Об`єднані Арабські Емірати - не перша країна, куди британці привезли ці експонати. Перед Шарджею смаки традиційних мусульман випробували у Саудівській Аравії, Лівані та Сирії.

Захар Симчич, 5 канал.

Теги:
Останнє редагування: 14:15 1 жовтня 2010
Новини партнерів