Завантаження
Сховати

В Австрії затримали і обшукали літак президента Болівії

Екстренно приземлитися в аеропорту Відня був змушений літак із президентом Болівії, Ево Моралесом. Голова держави повертався з Москви, коли Франція та Португалія відмовилися впускати його авіалайнер у свій повітряний простір.

Причиною стали підозри Парижа та Лісабона, що на облавку літака перебуває колишній співробітник Центрального розвідувального управління Сполучених Штатів Едвард Сноуден. Президент Моралес, начебто, забрав його з летовища "Шереметьєво" та віз до Південної Америки. Зараз голова держави чекає на вирішення конфлікту у столиці Австрії. Болівія вже офіційно заперечила, що на борту президентського лайнера був Сноуден.

Нагадаємо, екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден виїхав зі США до Гонконга в травні. Звідти він відлетів до Москви. Сноуден оприлюднив таємну інформацію про прослуховування американськими спецслужбами телефонних розмов і стеження в Інтернеті.

Давид Чокеуанка, міністр закордонних справ Болівії: "Ми не знаємо, хто вигадав цю брехню про Сноудена на облавку літака нашого президента. Мабуть, ця людина хотіла завдати шкоди нашій країні. Підозри Франції та Португалії є абсолютно необгрунтованими. Обидві країни мають надати нам детальні дипломатичні пояснення. Вони дискримінували главу нашої держави та поставили під загрозу його життя".
Теги:
Останнє редагування: 14:36 3 липня 2013
Новини партнерів