Завантаження
Сховати

Уряд Каддафі намагається домовитися з коаліцією

Лівійські повстанці - планують днями відправити свій перший вантаж із нафтою. Про це повідомляє "Ройтерз" із посиланням на агентство Платт. Національна перехідна рада - стверджує, що уклала контракт із Катаром. Водночас уряд Каддафі - намагається домовитися з коаліцією. Еміссари полковника - вирушили до Європи.

Уряд Муаммара Каддафі - надіслав емісарів до Греції, Туреччини й на Мальту. Вони повезли пропозицію плану переходу до демократичної форми правління в Лівії. План передбачає - перехід влади до сина Каддафі - Саїфа Аль-Іслама. Утім, коаліція на таку пропозицію - поки що не пристала. Уряд Італії сьогодні заявив, що визнаЄ Національну перехідну раду Лівії - єдиною легітимною владою в країні.

Франко Фраттіні, міністр закордонних справ Італії: "Будь-який варіант рішення щодо майбутнього Лівії - передбачає, що режим Каддафі - паде. Сам полковник та його родина - повинні виїхати з країни. Це - основна політична вимога. Ми вирішили визнати раду повстанців як єдиного легітимного наступника Каддафі в Лівії".

Не погоджується з планом лівійського уряду - і місцева опозиція. Представник перехідної ради Шамседдин Абдулмелах заявив, що Бенгазі - проти передачі влади в країні будь-кому з родини Каддафі. Повстанці ж - проводять навчання. АджЕ на їхньому боці - переважно цивільні добровольці. У таборах навчання для новобранців проводять американські спецпризначенці.

Американець: "Тут зібралися самі цивільні - студенти, вчителі, інженери, лікарі. Колишніх солдатів - майже немає. Ми тренуємо всіх однаково".

Лівієць: "Звичайно, у нас немає бойового досвіду. Саме тому ми тут, щоб навчитися стріляти з гвинтівок та іншої зброї".

Збройне протистояння опозиції та урядових військ триває з середини лютого. Зараз ситуація патова - жодна зі сторін не може отримати значну перевагу. Міста переходять з рук у руки. Навіть втручання міжнародної коаліції - ситуацію поки що не змінили.

"5 канал".

Теги:
Останнє редагування: 17:23 4 квітня 2011
Новини партнерів