Завантаження
Сховати

У США відзначають День подяки

Свято родини і дружніх зв`язків - День подяки - відзначають сьогодні у Штатах.

Вже традиційно - останнього четверга листопада влаштовують пишні паради і родинні вечері. Мальовнича хода відбулась у Нью-Йоркському Манхетенні. Парад до Дня подяки тут проводять вже понад 80 років. Вулицями крокують музиканти, актори, і люди, що везуть велетенських ляльок. Переважно - це персонажі відомих кінострічок та анімаційних фільмів. А також герої популярних книг. Але головним символом свята є індичка. Її або ж з`їдають, або ж відпускають на волю.

Такої традиції дотримуються, зокрема, і в Білому домі. Щороку, от уже понад півстоліття, у переддень свята - президент США милує двох пташок. Вони вислуховують вітання і подяки від глави білого дому. На спеціальному конкурсі імен, американці назвали одну з індичок - Гарбузиком. Цьогорічний День подяки - останній для Джорджа Буша у статусі президента. Тож, під час святкової промови - він був особливо зворушеним.

Джордж Буш, президент США: "Це мій останній День Подяки як президента. Останні вісім років дали мені чимало приводів для вдячності. Я дякую - нашим чоловікам та жінкам в уніформі. Також - я дякую своїй дружині за її любов. Я вдячний за два дива, що ми їх одержали 27 років тому - наших дочок Барбару і Дженну.  Дякую американському народові за величезну привілегію - бути його президентом. Останнім часом я багато говорю про "фінішну пряму"... Однак, ці індички - точно не прямують до свого кінця. А все тому, що - згідно із давньою традицією - я дарую їм свободу. Бажаю усім американцям щасливого Дня подяки. Боже, благослови вас усіх!"
Теги:
Останнє редагування: 23:45 27 листопада 2008
Новини партнерів