Завантаження
Сховати

У США судять "Торгівця смертю"

"Торгівця смертю" судять у Сполучених Штатах. Росіянину Віктору Буту висунули офіційні звинувачення. Йому інкримінують незаконний продаж зброї, змову з метою вбивства американських громадян і підтримку тероризму. В залі нью-йоркського суду підозрюваний заявив, що вважає себе невинним і зброєю ніколи не торгував. Російське консульство готується підтримувати Бута протягом усього процесу.

Від двадцяти п`яти років тюрми до пожиттєвого ув`язнення загрожує російському громадянину Віктору Буту в Сполучених Штатах. Прокурор назвав підозрюваного "торговцем смертю" і звинуватив його в постачанні зброї різним терористичним групам. Суд ухвалив рішення не відпускати Бута під заставу й залишити його під арештом у тюрмі тимчасового утримання.

Пріт Бгарара, прокурор: "Ми встановили, що підозрюваний продавав автомати Калашникова, вибухівку, ракети, міни та іншу зброю. Він також пропонував терористам легкі безпілотні винищувачі. Це був арсенал порівняний з амуніцією армій деяких невеликих країн".

Томас Гарріген, керівник відділу з боротьби з обігом наркотиків: "Допитані нами свідки стверджують, що Віктор Бут намагався продавати зброю тим групам, які воюють саме з американцями. Він неодноразово називав себе переконаним ворогом Сполучених Штатів".

Підозрюваний рішуче відкинув усі звинувачення. Після судового засідання його відвідав генеральний консул Росії - Андрій Юшманов. Дипломат повідомив, що, за словами Бута, на затриманого тиснуть американські правоохоронці. Слідчі, начебто, пропонували підозрюваному визнати свою провину в обмін на скорочення терміну майбутнього ув`язнення.

Андрій Юшманов, генеральний консул Росії: "Ми будемо підтримувати Віктора Бута протягом усього процесу".

Наступні судові слухання у справі Віктора Бута заплановані на десяте січня. У вівторок влада Таїланду видала його Сполученим Штатам. Підозрюваного заарештували в Бангкоку у дві тисячі восьмому. Протягом двох років тривали переговори про екстрадицію. Росія вимагала не видавати Бута американській Феміді. Проте прохання Кремля уряд Таїланду залишив без уваги.

Олександр Войтко, "5 канал"

Теги:
Останнє редагування: 12:16 18 листопада 2010
Новини партнерів