Завантаження
Сховати

У США демократи програли вибори

Демократи програли проміжні вибори у Сполучених Штатах. Голоси виборців ще рахують, але вже відомо, що республіканці отримають більшість у Палаті представників. Партія Президента США Барака Обами втримує свою останню твердиню - Сенат. Хоча його опоненти й здобули там кілька додаткових місць - демократи все ж зберігають перевагу в десять мандатів. Результати виборів підтвердили дані соціологічних опитувань, в яких американці висловлювали незадоволення діями чинної влади.

Двісті двадцять місць у Палаті Представників уже здобули республіканці. Голоси порахували ще не у всіх округах, але опоненти чинного президента США і з таким результатом мають на два мандати більше, ніж потрібно для контролю цього законодавчого органу. Перевагу над демократами в Палаті представників вони здобули вперше за останні чотири роки.

Ренд Пол, новообраний сенатор від Республіканської партії: "На цих виборах ми отримали чітке повідомлення від громадян Сполучених Штатів. Вони сказали нам знову прийти до влади й взяти контроль над урядом".

Проте кілька значних перемог на проміжних виборах здобули і демократи. Їхні кандидати стали губернаторами у ключових штатах - Нью-Йорк, Масачусетс і Меріленд. Збережено також більшість в іншій палаті парламенту США - Сенаті. Хоча партія Обами і зазнала поразки на виборах, але низка успіхів уберегла демократів від нищівного розгрому.

Ендрю Куомо, член Демократичної партії, новообраний губернатор штату Нью-Йорк: "Наші люди хочуть довіряти своєму уряду, бути гордими за нього. Вони заслуговують на таку владу і вони отримають її".

Без більшості, у Палаті Представників, Бараку Обамі буде набагато складніше втілювати свої законотворчі ініціативи в життя. Перед волевиявленням опитування показували, що владою в США незадоволені три чверті громадян. Ці вибори називаються проміжними, оскільки проходять посередині президенстького терміну. Вони підтвердили часткову втрату популярності Обами та його Демократичної партії.

Олександр Войтко, "5 канал"

Теги:
Останнє редагування: 13:09 3 листопада 2010
Новини партнерів